Вселенський патріарх освятить Національний собор Румунської православної церкви

3
439
Проект Національного собору в Бухаресті. Фото sedmitza.ru

Архієпископ Константинополя – Нового Риму і Вселенський патріарх Варфоломій погодився очолити урочисті богослужіння з нагоди освячення нового собору Румунської православної церкви. Національний собор у Бухаресті має вперше стати місцем проведення святої літургії в листопаді цього року, повідомляє Седмица.RU.

Усне запрошення першому за честю ієрарху православного світу передав під час церковного собору на Криті влітку 2016 року предстоятель Румунської церкви патріарх Даниїл. Він же днями підтвердив остаточну згоду на участь в освяченні владики Варфоломея, отриману від Вселенської патріархії.

Архієпископ Константинополя вже озвучував особливе ставлення до цієї події та підкреслював її значення для румунського народу. Зокрема, в інтерв’ю для телеканалу Румунського патріархату патріарх Варфоломій наголосив, що запрошення на освячення собору – велика честь для архієрея. «Коли б я не повертався до Румунії, це завжди особливий випадок для мене, радість і честь, але все це буде ще більшим, коли я буду, якщо я буду цього гідний, брати участь у такій події великого історичного значення, як освячення нового патріаршого собору в центрі Бухареста», – сказав владика Варфоломій.

Наразі відомо, що урочистості в Бухаресті триватимуть 25-30 листопада 2018 року. За словами патріарха Даниїла, нині собор готовий на 80%. Після завершення монтажу залізобетонних конструкцій планується розпочати складання металевої конструкції покрівлі. Головна вежа собору («Пантократор») буде встановлена в період з липня до кінця вересня 2018 року. Крім того, дзвони собору будуть відлиті і введені в експлуатацію в період з серпня по жовтень 2018 року, тоді як хрести храму будуть встановлені на вежах і куполах до кінця жовтня. У цей період також будуть встановлені бронзові двері головного входу. Чин закладки першого каменя у фундамент будівлі Національного собору відбувся 29 листопада 2007 року.

3 КОМЕНТАРІ

 1. Приємна новина.
  Не зовсім по темі, але у мене є питання.
  Я не дуже добре розуміюсь у відмінностях між церквами,
  зокрема між УАПЦ КП та УПЦ КП,
  Ці відмінності принципові ?
  Як на Вашу думку, можливо часткове або повне об’єднання цих церков ?
  Дякую, та з нетерпінням чекаю нових, цікавих та пізнавальних статтєй.
  Тетяна Романович

 2. Якщо питання до мене, то можу спробвати викласти своє бачення в окремому матріалі. Скажімо, в рубриці блог.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here