У Циркунах зібрали допомогу на перший в єпархії монастир

0
303
Літургія в Циркунах 18 березня 2018 року. Фото facebook.com/saint.nicholas.tsyrkuny

У четверту неділю Великого посту, 18 лютого, відбулася зустріч парафіян місцевої Свято-Миколаївської громади із засновником першого на Слобожанщині монастиря УАПЦ ієромонахом Феодосієм (Ганзієм). Попри раптовий мороз після відлиги, а відтак страшенну ожеледь, отець Феодосій раніше за всіх прибув до Циркунів на відправу літургії свт Василія Великого. На ній служили також тимчасовий виконувач обов’язків настоятеля парафії ієрей Дмитро Шаповалов і диякон Геннадій Гончаров.

Ієромонах Феодосій (Ганзій) читає заамвонну молитву. Фото facebook.com/saint.nicholas.tsyrkuny

Проповідь на тему євангельського читання та пам’яті прп Іоанна Ліствичника виголосив о.Дмитро. Наприкінці богослужіння о.Феодосій звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом щодо важливості молитви. Гість дав цінні поради щодо того, як православним вірянам належить читати Псалтир і яка з цього може бути велика духовна користь. Ієромонах подав парафіянам для цілування хрест і благословив присутніх людей.

Опісля представники парафії передали гостеві зібрані раніше для насельника і послушників монастиря продукти, грошові пожертви та записки з іменами рідних і проханням про молитву. Під час спілкування за чаєм у трапезній о.Феодосій розповів про свій життєвий шлях, моменти зіткнення з реальністю Божої присутності в житті, котрі стали визначальними для формування чернечого покликання. Надзвичайно живою та цікавою була розповідь отця про його перебування на Афоні та на церемонії отримання святого вогню Великої Суботи у Гробі Господньому в Єрусалимі. Ієромонах Феодосій також поділився планами щодо облаштування життя та розвитку своєї теперішньої обителі – Свято-Миколаївського чоловічого монастиря в селі Ков’яги Валківського району Харківської області.

Розповідь отця Феодосія в трапезній. Фото facebook.com/saint.nicholas.tsyrkuny

“Висловлюю щиру подяку всім парафіянам і жертводавцям Свято-Миколаївської парафії УАПЦ села Циркуни за надану благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування і коштів на молитовні треби тільки що створеному Ков’ягівському Свято–Миколаївському монастирю. Вражений духовній чистоті і єдності парафіян – це дійсно велика духовна сім’я. Дуже приємно було спілкуватись з парафіянами. Помочі Божої і благополуччя вам”, – зауважив за підсумками цього дня о.Феодосій. “Піст – час жертовності та стяжання через неї духовної радості, котра від уміння ділитися значно більша, ніж від уміння привласнювати. Циркунівці та харків’яни по мірі сил долучилися до благої справи – допомоги щойно започаткованому монастирю, де тепер поминатимуться також їхні імена. Отже, ця справа стала спільною для всіх нас, незалежно від того, хто монах, а хто живе в миру. І в цьому вже наша найбільша нагорода: Господь вчить нас творити добро, робить його нашими руками, привчає жити в цій атмосфері. Так і має жити церква, тому сьогодні був дуже правильний день”, – підсумував недільні події на парафії о.Дмитро.

Чаювання після літургії з гостем із Валківщини. Фото facebook.com/saint.nicholas.tsyrkuny

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here