Румунська церква озвучила своє ставлення до масових протестів у Бухаресті

0
171
Масові протести в Румунії. Фото sputnik.md
Масові протести в Румунії. Фото sputnik.md
Масові протести в Румунії. Фото sputnik.md

Патріархія Румунської православної церкви закликає громадян і політиків до молитви та відповідальності в момент гострої поляризації суспільно-політичної ситуації в країні. Як повідомляє Седмица.RU, в офіційній заяві йдеться про напругу через конфлікти між головними державними інституціями та місію церкви залишатися нейтральною в політичному плані, але чутливою до соціальних запитів і потреб, а також справедливості.

«Боротьба проти корупції повинна продовжитися, винуватці повинні бути покарані, тому що розкрадання і привласнення чужої власності принижує суспільство в моральному і матеріальному плані», – наголошується в заяві. Там також ідеться про те, що виступи супроти корупції не мають бути використані політиками для інтриг і власних вузьких інтересів, а санкції проти корупціонерів не слід плутати з їх знищенням. Румунська церква нагадує, що метою покарання є відновлення соціальної справедливості та усвідомлення своєї провини тими, хто завдав шкоди суспільству, а також їх каяття у скоєному.

Усвідомлюючи себе як голос миру в поляризованій і кризовій ситуації, церква закликала румунів до молитви, діалогу та соціальної спів-відповідальності. «Молитва необхідна, тому що вона висвітлює причину, заспокоює егоїстичні пристрасті і виробляє згоду в любові між людьми і Господом. Діалог необхідний для того, щоб подолати конфлікти між особами, установами та різними соціальними напрямками. Суспільство потребує конкретних рішень, вироблених разом», – наголошують у патріархії. Також церковне керівництво закликало клир і вірних до «молитви за мир і єдність румунського народу, за оновлення морального і духовного життя румунського суспільства», а також до плекання мови діалогу задля відповідальності за спільне надбання – свою країну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here