Різдвяне послання Високопреосвященного АФАНАСІЯ, архієпископа Харківського і Полтавського УАПЦ, Керуючого Черкаською і Кіровоградською єпархією

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Високопреосвященного АФАНАСІЯ, архієпископа Харківського і Полтавського, Керуючого Черкаською і Кіровоградською єпархією, священству, чернецтву і всім вірним Харківсько-Полтавської та Черкаської і Кіровоградської єпархій Української Автокефальної Православної Церкви та всім православним християнам

Дорогі в Христі Ісусі брати і сестри!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

З великою радістю вітаю всіх вас із великим святом – Різдвом у тілі Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа!

Ці святі дні наповнені молитовними переживаннями найвеличнішої події в історії людства. У великому смиренні прийшов Господь на землю у вигляді людському, народившись не в царських палатах, а в яслах печери, де пастухи тримали в час негоди отару овець. Своїм народженням Він порадував перш за все простих людей – пастухів, які пасли отару неподалік Віфлеємської печери (Лк., 2:10-11). Ця велика радість часто стає для знедоленої людини єдиною розрадою в житті. Саме до простих і знедолених людей були звернені слова ангела, який звістив світу про початок нової, християнської епохи: «Не бійтеся, я звіщаю вам велику радість, яка буде всім людям, адже нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Христос Господь» (Лк., 2:10-11).

Дорогі мої! З відкритим серце вслухаємося в ангельське благовістя: «Я звіщаю вам велику радість!» Ми часто не беремо до уваги цю вічну радість, тому що живемо у світі, ураженому гріхом і смертю, страждаємо від хвороб і немочі, терпимо розлуку й горе, зіштовхуємося з насиллям і жорстокістю. Але опорою стає наша віра, яка навчає нас у час тяжких випробувань зберігати в серці й повідомляти іншим людям ту радість, яка прийшла до нас із висоти небес і про яку в Євангелії сказано, що «ніхто її не відбере у нас» (Ін., 16:22).

Бог, Який прийшов до нас немовлям, хоче, щоб наше серце стало тією печерою і яслами, де Він перебуватиме, а в душі, впродовж нескінченних віків, щоб звучало ангельське славослів’я: «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк., 2:14). Сила нашої віри полягає в тому, що ця «радість велика» дарується нам сьогодні, як і дві тисячі років тому. Для нас вона не просто спогад історичної події, а, перш за все, свято Різдва Христового, яке звершилося одного разу, але з тих пір наповнює людські серця миром і невимовною радістю!

Наші віра, молитва, добрі справи, любов до ближнього в радості Господній – все, що складає життєвий подвиг православної людини, яка повинна йти шляхом, що його визначив Бог, буде свідчити про Христа не тільки нашому серцю, а й ближнім і дальнім нашим, щоб усі ми разом ставали сіллю землі і світлом для світу (Мт., 5:13-14), яке буде наповнювати душі істиною, любов’ю і чистотою.

Дорогі мої! Сьогодні глибоким болем наповнені наші серця через кровопролиття на українській благословенній землі – гинуть кращі сини й доньки, захищаючи Україну від російських загарбників, що разом із заколотниками принесли в наш дім горе й біду. Тисячі воїнів і мирних громадян стали жертвами злої волі, зруйновані десятки міст і сіл. Але в найважчих обставинах не будемо забувати слова Христа Спасителя, звернені до кожного з нас: «Не бійся, тільки віруй» (Мк., 5:36). Ми не самотні, бо на нашому боці правда, яку ми відстоюємо ціною жертовної крові, а де правда, там і Бог, а з Богом – перемога. З Богом переміг темну силу архістратиг Михаїл. «Хто як Бог?», вигукнув він на всю вселену і повів у бій світлих ангелів, яких було менше, ніж темних, але вони перемогли, бо з ними був Бог. Перемога так само буде за нами, бо з нами – Бог!

Страждання не повинні зробити наші серця жорстокими, адже Господь веде нас вузьким шляхом скорботи, наближаючи до Царства Небесного. Тож посилимо щиру молитву за нашу Вітчизну, за народ український, який багатьма стражданнями заслужив кращої долі, а своєю працею будемо активно оновлювати і преображати наше життя.

Свята справа християн щодень молитися за перемогу над ворогом, адже сила молитви велика – вона вселяє рішучість, стійкість і надихає на подвиги в ім’я Батьківщини. А дана Господом радість долає будь-які біди й нещастя, адже Він сказав: «Радійте, Я з вами в усі дні» (Мт., 28:19). Тому кожен день нашого життя наповнюймо радістю Господньою, особливо в свято Різдва, щоб не було в наших серцях страху й зневіри, ворожнечі й розбрату, відчаю і невір’я в силу Божу.

Дорогі мої! Від щирого серця вітаю вас із великим і світлим святом Різдва Христового і бажаю в новому році милості Господньої, невичерпної допомоги Божої, міцності духовної і тілесної, мужнього несення життєвого хреста і стійкості в праці на розбудову рідної України й нашої святої Матері – Церкви Православної. Нехай же благословить усіх нас Господь Вседержитель миром, а Пресвята Богородиця захищає святим Покровом.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

У Христовій любові
Високопреосвященний АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський,
Керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією УАПЦ
Різдво Христове 2017/2018 р.р. м. Харків

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here