Святителю Миколаю, моли Бога за нас

«Свята наша Церква єдина з усіх Церков живе за законами соборноправності й відстоює це святе право віруючого люду обирати собі пастирів і архієреїв, й тому тільки вони входять у кошару до овець дверима, а не перелазять через огорожу, як про те говорить наш Господь Ісус Христос», – архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій (Шкурупій).

19 грудня 2017 року, в день святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою служив ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління.

Під час проповіді владика Афанасій наголосив на тому, що на початку 90 років минулого століття, коли УАПЦ тільки-но почала відроджуватися, злодії й розбійники віроломно вдерлися в її святу огорожу саме якраз через вікна і стали в ній господарювати як розбійники. «Але ж їм дозволили те робити вівці і їхні пастухи! – зазначив архієпископ. – Маючи право вигнати з кошари вовків в овечій шкурі, покорилися. Але ж іще Тарас Шевченко з гіркотою писав: «Якби ж то, Господи, якби не покорилися раби». Ці його слова стосуються і нашої Церкви, адже й нині в її життя втручається політика влади, повторюючи злочин своїх попередників. Але ми повинні пам’ятати слова свого Господа: «Я прийшов вас зробити вільними». Вільними! У своїй вірі, у своєму виборі, як те належить людям вільного світу від гріха і впливу світу наживи і вседозволеності».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here