Свято-Миколаївська парафія УАПЦ села Циркуни відзначила Різдво Христове

0
426

Свято-Миколаївська парафія УАПЦ села Циркуни відзначила Різдво Христове та прихід Нового року богослужіннями та святковими народними співами.

У неділю перед Різдвом, 31 грудня 2017 року, перед літургією було відправлено подячний молебень за рік, що минав. Ієрей Дмитро Шаповалов звернувся до вірних із словом, в якому наголосив на важливості вдячності та побудові на ній атмосфери християнського життя.

У передсвяткові дні стараннями диякона Геннадія Гончарова та парафіян Олександра Калуцького і Вікторії Плотнікової було придбано та прикрашено храмову ялинку, а харківський доброчинець пан Степан пожертвував для парафії вертеп – набір фігурок персонажів різдвяної історії, які були встановлені на тетраподі по центру храму.

У Святвечір кілька десятків вірян приступили до загальної сповіді, насамкінець якої священиком була прочитана особлива різдвяна молитва – молитва пастиря за дітей духовних. На святкову всеношну та літургію наступного дня зміг приїхати з Донеччини настоятель парафії протоієрей Олег Козуб, який служить капеланом 54-ї бригади Збройних сил України та зараз перебуває разом із військовими в зоні проведення АТО. Присутність отця Олега додала радості та створила ту повноту храмової молитви, котрої бракує без нього. Настоятель привітав парафіян зі святом, подякував за молитви та матеріальну підтримку його армійського служіння, поділився враженнями про перебування на фронті.

На святкову різдвяну літургію храм ледве зміг вмістити всіх бажаючих. До чаші приступило багато причасників. Урочистості богослужінню надав хор під керівництвом талановитого регента Лоретти Бабаєвої. На службі було прочитано святкове різдвяне послання високопреосвященного владики Афанасія, архієпископа Харківського і Полтавського Української Автокефальної Православної Церкви.

День після літургії було присвячено колядуванню по селу. Зо два десятки парафіян та гостей із Харкові вбралися у народні костюми, взяли спеціально створені харківськими митцями Ярославом і Галиною Соболями зірки, розділилися на дві групи та вирушили піснями та віршами вітати циркунівців з Різдвом Христовим. Погода сприяла тривалому колядуванню та багатокілометровим маршрутам – цьогоріч початок січня на Слобожанщині видався надзвичайно теплим. Колядники обійшли сотні осель, завітали до крамниць і співали навіть перехожим і водіям, котрі зупинялися посеред вулиць, аби послухати гурти колядників. Особливо зворушливими були відвідини тих домів, де на колядників багато годин чекали, виглядали їх та зізнавалися, що ця щира народна прослава Сина Божого є найяскравішим враженням за всі зимові свята. Траплялося, що розчулені господарі плакали при співі українських колядок.

У суботу, 13 січня, вихованці недільної школи Свято-Миколаївської парафії та їх дорослий супровід під керівництвом матушки Катерини Шаповалової взяли участь у загальносільському святі з нагоди Різдва та Нового року. В місцевому клубі виступили представники церков і творчі колективи з Циркунів. Вітальне слово сказав і священик, а після цього парафіяни заспівали пісень, дітки ж на сцені показали народне дійство «водіння кози». Виступ громади УАПЦ присутні зустріли дуже тепло, кілька разів лунали вигуки «молодці!», а сільський голова пан Микола Сікаленко вручив дітям недільної школи подарунки.

Згодом у той самий день з нагоди віддання свята Різдва у храмі було відправлено молебень зі співом акафісту Різдву Христовому. А в неділю, 14 січня, рискою під цими святами став новорічний молебень після літургії святого Василія Великого, котру вперше на парафії було відправлено сучасним грецьким чином. Ієрей Дмитро побажав громаді Божого благословення в новому році та закликав зберегти радість Різдва Христового у серцях на весь рік.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here