Пресвята Трійце, слава Тобі

«Сьогодні п’ятдесятий день після святої Пасхи – день Святої Трійці, день зішестя Святого Духа на учнів Христових, після чого вони стали апостолами, день народження нашої святої Православної Церкви, яка впродовж більш ніж двох тисяч років спасає, освячує й перетворює нас на синів і доньок Царства Небесного», – Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ.

27 травня 2018 року, в день Пресвятої Трійці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, очолив святкову Божественну літургію в кафедральному Свято-Троїцькому храмі с. Червона Слобода. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), клірики парафії протоієрей Сергій Катренко та ієрей Віталій Сєдов.

«Церква, народжена Спасителем, освячена Його Пречистою Кров’ю, пролитою на Хресті, чесними стражданнями, осяяна славним Воскресінням і освячена даром Духа Святого у день П’ятидесятниці, до цього дня благодатна і животворна. І це – свята Українська Автокефальна Православна Церква, так само освячена кров’ю мучеників автокефальних», – зазначив у своєму слові архієпископ Афанасій. – Великі випробування й тяжкі муки пройшла наша Мати-Церква, все перетерпіла, але зберегла благодатність до сьогоднішнього дня. І ми цього дня, дня народження Церкви, зібравшись під куполом храму, дякуємо Господу, що являємося членами Святої Соборної Апостольської Православної Церкви, що ми не якісь заблукалі вівці, а належимо до істинної віри, яка спасає і освячує нас. Дух Святий у храмах наших спочиває так само, як і в усіх інших, Дух Святий у серцях наших перебуває від дня хрещення, оживотворяє й освячує нас, супроводжуючи в усі дні нашого життя у святих Таїнствах».

Після відпусту Божественної Літургії владика звершив вечірню з читанням колінновклонних молитов, а також освятив принесене вірянами зілля.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here