Храмове свято в Червоній Слободі

0
404

«Всечесні отці, дорогі у Христі брати і сестри! Найперше, хочу привітати вас із великим святом, святом П’ятидесятниці, зі святом Зішестя Святого Духа на апостолів, із днем народження Церкви Христової. Дорогі мої! Після Пасхи минуло сім тижнів і сім днів. Уже саме це говорить нам про те, що сьогоднішні день особливий, освячений зближенням Бога з людиною», – Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський.

28 травня 2018 року, в день Святого Духа, Свято-Троїцька парафія с. Червона Слобода на Черкащині святкує престольне свято свого храму. Цього дня високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, очолив святкове богослужіння.

На подвір’ї храму владику зустріли віряни та піднесли запашний коровай, а в самому храмі ієрей Віталій Сєдов подав хрест для цілування та запросив архієрея очолити святу Божественну літургію.

Спільно з владикою Афанасієм служили: секретар Консисторії, протоієрей Віталій Двірник, митрофорні протоієреї Михайло Шевчук та Микола Ткачук, ігумен Антоній (Бондарець), протоієреї Андрій Буць, Сергій Катренко, Василь Шарко, Володимир Цянцьо, Сергій Грубий, Ігор Левченко, а також ієреї Володимир Коваль, Василь Поцула, Микола Дрозд, Віталій Сєдов та диякон Дмитро Педина.

«Господь пророкував своїм учням, що настане той день, коли після Його смерті й Воскресіння вони отримають дар Духа Святого. Не думаю, що апостоли тоді усвідомлювали, про що Він їм говорить. Але коли вони всі разом зібралися, бо так їм звелів Господь, і почули спочатку шум вітру, а потім побачили, як на них опускаються вогняні язики, то нарешті усвідомили, що відбувається щось неймовірне. А коли ще й заговорили різними мовами і носії тих мов розуміли, що вони говорять, то з тієї миті переляк їх покинув і вони реально відчули Божу силу, – зауважив у повчальному слові владика Афанасій. – З тієї миті вони вже нічого й нікого не боялися, хоча до того, хоч і знали обітницю про скоре пришестя Спасителя, у них не вистачало ні сили волі, ні знань, щоб проповідувати. А як тільки Дух Святий зійшов на них, вони змінилися і, як ми знаємо, сміливо проповідували євангельську науку й навіть тортури й загроза насильницької смерті не похитнула їхньої рішучості».

Пояснюючи завдання Церкви Христової в цьому світі, владика Афанасій зокрема зазначив: «Тому головним завданням Церкви якраз і є служіння Божій благодаті, яку вона отримала від Самого Господа в день П’ятидесятниці. Церква покликана роздавати благодать людям і звершувати такі дії, щоб з її силою очищати їхні душі від пристрасті, щоб палка віра народжувалася в їхніх серцях, а разом із нею входила і благодать Божа, яка простих рибалок перетворила на могутніх проповідників – будівників вселенської Церкви».

На малому вході архієпископ Афанасій, згідно з благословенням Предстоятеля УАПЦ, Блаженнішого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, вручив чергові церковні нагороди священикам єпархії, які трудяться на ниві пастирського служіння.

За богослужінням співали гості – архієрейський хор Харківсько-Полтавської єпархії під керівництвом Олександри Горай.

Після літургії владика Афанасій, за значний внесок у розвиток парафії храму Святої Троїці с. Червона Слобода, нагородив церковною нагородою – медаллю «Пресвятої Богородиці» парафіянок Галину Поліщук, Надію Шевченко та Тетяну Павленко. За матеріальний внесок на ремонт

храму Благословенними Грамотами були нагороджені жертводавці, зокрема народний депутат України Сергій Рудик. Багато парафіян, за активну участь у житті парафії, також були відзначені Благословенними архієрейськими грамотами.

Під передзвін дзвонів з хоругвами та церковним співом, священники й віряни, очолені архієреєм, звершили хресну ходу навколо храму. Завершилося храмове свято братською трапезою.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here