Під Харковом віряни УАПЦ молитовно згадали Тараса Шевченка

У заупокійну суботу було відправлено парастас, а наступного дня громада дивилася відео та співала пісень на слова Кобзаря.

1
312
Літургія у Хрестопоклонну неділю в Циркунах. Фото facebook.com/saint.nicholas.tsyrkuny

Хрестопоклонна неділя у циркунівській парафії УАПЦ минула зі згадкою про дні народження та смерті видатного українського поета Тараса Шевченка. У день пам’яті свт.Тарасія, патріарха Константинопольського, котрий припав на заупокійну суботу, ієрей Дмитро Шаповалов відправив парастас, на котрому була піднесена молитва за душу народного генія. Після вечірні того ж дня було винесено на середину храму святий хрест і вшановано його поклонінням і цілуванням.

Літургію в Хрестопоклонну неділю очолив настоятель парафії протоієрей Олег Козуб, який повернувся на кілька днів із Донеччини, де несе хрест капеланського служіння на передовій АТО. Отцю Олегу співслужили о.Дмитро і диякон Геннадій Гончаров. По завершенні служби настоятель привітав іменинників – матушку Катерину Шаповалову та пана Олега Тютюнника. Від громади їм були передані подарунки.

Причастя у храмі святого Миколая в Циркунах. Фото facebook.com/saint.nicholas.tsyrkuny

Невдовзі за чаєм, кавою і солодощами парафіяни переглянули документальний фільм-роздуми про особистість Тараса Шевченка, в котрому своїми думками про земляка поділився інший український геній – актор Богдан Ступка. Після того присутні разом проспівали кілька поетичних творів Кобзаря, котрі народом були перетворені на пісні.

Перегляд у трапезній відеофільму з Богданом Ступкою про Тараса Шевченка. Фото facebook.com/saint.nicholas.tsyrkuny
Спів громадою пісень на слова Тараса Шевченка. Фото facebook.com/saint.nicholas.tsyrkuny

Після підкріплення тілесних сил віряни повернулися з трапезної до храму, де священиками було відправлено чин пасії. Вже після нього о.Дмитро провів невеличку зустріч із парафіяльною молоддю, на котрій було показано відеоролик про історію Давньої Греції від мікенської цивілізації до Візантії.

1 коментар

  1. Неможна забувати про своє корінння, про наших великих українців та нашу історію.
    Ви робите велику просветительску работу. Низький вам за це уклін та велика подяка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here