На Афоні виникла суперечка щодо поширення копій чудотворних ікон

0
177
Список Іверської ікони в російському Курську. Фото www.курская-епархия.рф

Монахи Святої Гори Афон після Пасхи планують вирішити питання щодо практики виготовлення точних копій чудотворних ікон, котра поширилася останнім часом. Частина насельників вважає, що шанування, котре віддають таким спискам під час їх привезень у різні країни профанують самі святині, тому цю практику необхідно обмежити або й зовсім заборонити.

Як повідомляє Аfonit.info, днями Священний Кинот Афона розіслав всім монастирям і скитам Святої Гори листа, в якому висловив стурбованість ситуацією, що склалася. Кинот вважає на потрібне утриматися від подібної практики щонайменше до остаточного соборного рішення з цього питання. Зібрання повноважних представників усіх 20 обителей Афону заплановано провести після Великодня.

Документ Священного Киноту щодо ікон. Фото afonit.info

Критики практики частого виготовлення точних копій афонських ікон наголошують, що це нині стало модою, котра не має під собою належної духовної основи. “Мотивація створення таких копій не так духовна, як матеріальна. Принесення ікон часто супроводжується бурхливою рекламою кампанією про прибуття “точної копії чудотворної Афонської ікони”, вони зустрічаються з державними почестями і гучними святкуваннями. Тільки лише в Греції за останні 5 років мали місце близько 30 подібних заходів, які щедро оплачувалися багатими бізнесменами”, – відзначається в матеріалі інтернет-порталу “Русский Афон“.

Гострою критикою цих ініціатив відзначився ігумен монастиря Дохіар архімандрит Григорій. Він також засудив поширення серед монахів звички часто подорожувати за межами Афона з такими копіями святинь. Натомість на захист такої практики виступив ігумен Ватопедського монастиря архімандрит Єфрем. Аби виробити одностайну позицію, й заплановано проведення надзвичайних зборів представників усіх монастирів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here