Митрополит Георгій (Ходр) отримав найвищу державну нагороду Лівану

0
308
Нагородження митрополита Гір Ліванських Георгія (Ходра). Фото lstatic.org
Нагородження митрополита Гір Ліванських Георгія (Ходра). Фото lstatic.org
Нагородження митрополита Гір Ліванських Георгія (Ходра). Фото lstatic.org

У Бейруті відбулося нагородження видатного православного архієрея і проповідника Георгія (Ходра) Орденом кедра – найвищою відзнакою Ліванської республіки. В церемонії взяли участь президент Лівану Мішель Аун та патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х (Язиджи).

Як повідомляє Благовест-Инфо, нагороду присуджено ієрархові за служіння Лівану, мужність, відданість і багаторічну працю. 93-річний владика на церемонії пригадав слова Христові: «всякий, хто підноситься, буде понижений, а хто принижує себе, піднесеться» (Лк. 14, 11). Митрополит зауважив, що приймає нагороду зі смиренням, бо й сама старість стала для нього особливою можливістю насолодитися даром смирення – «дверима до всякої чесноти».

Георгій (у миру Жорж Ходр) народився 6 липня 1923 року в Тріполі. У 18-річному віці разом із двома десятками студентів-однодумців став співзасновником Православного молодіжного руху, котрий оживив цілу Антіохійську церкву гуртками з вивчення Біблії, проповіддю в різноманітних суспільних середовищах, розширенням діяльності парафій, заснуванням місій і доброчинних проектів, зростанням чернечих покликань молоді. У 1943 році брав участь у мирних акціях супроти французького колоніального режиму, під час силового розгону котрих загинули більше десятка його друзів. У 1944 році здобув ступінь юриста в єзуїтському Університеті святого Йосифа в Бейруті, однак замість планованої раніше кар’єри адвоката чи дипломата обрав шлях церковного служіння – вступив до Свято-Сергіївського богословського інституту в Парижі, який закінчив у 1952 році. Тоді ж разом із Іоаном Меєндорфом, Олександром Шмеманом і Нікосом Ніссіотісом заснував всеправославну міжнародну молодіжну організацію «Синдесмос».

Висвячений на диякона і пресвітера в грудні 1953 року. 15 лютого 1970 р. був рукопокладений у єпископа, отримав титул митрополита Біблського і Ботрійського, імпертіма та екзарха Гір Ліванських. Широко відомий у православному та інославному світі як проповідник, учасник екуменічного руху, богословського діалогу з ісламом. Викладач арабської культури в Ліванському університеті, пастирського богослов’я в Баламандському богословському інституті, автор щотижневих колонок у газеті An Nahar. Почесний доктор Свято-Володимирської духовної семінарії в Нью-Йорку та Паризького факультету протестантської теології.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here