Жінки-мироносиці землі української

Архієпископ Афанасій звершив Літургію неділі третьої після Пасхи

«День, коли відзначається пам’ять святих жінок-мироносиць, особливий тим, що ці жінки, коли настали страшні часи переслідувань Ісуса Христа – арешт, катування, розп’яття, а апостоли зі страху за своє життя розбіглися, – лишилися із Спасителем. Вони супроводжували Його на Голгофу, вони стояли біля хреста, не боячись ні покарання, ні навіть самої смерті. Ніякий страх не міг розвіяти їхньої любові і зруйнувати відданість Спасителю. Жіночий дух не був незламним», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.
12 травня 2019 року, в день свята жінок-мироносиць, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію в Св.-Вознесенському храмі с. Коломацьке. Спільно з владикою Афанасієм служив ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління.
«Коли подивитися на історію Православної Церкви в ХХ-му столітті в Україні, то ми побачимо, що саме жінки – наші бабусі, мами зберегли вірність вірі й Церкві. Вони таємно хрестили своїх онуків в той час, коли їхні сини чи зяті, займаючи якусь посаду чи роботу, боялися навіть стояти поряд із ними під час хрещення своїх дітей. Саме оті жінки-мироносиці сучасності хрестили наш народ і зберегли церковні традиції і коли почалося відродження України й віри православної, то воно почалося не на порожньому місці, бо завдяки їхній вірності й відданості, дух християнства наповнював душі багатьох українців. Жінки-мироносиці землі української зберегли віру, за що їм низький уклін і пам’ять», – сказав у своїй проповіді архіпастир.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here