Архієпископ Афанасій відзначив свій день ангела

SAMSUNG CSC

«Отримавши від Господа дар священства, ми покликані Ним до святості, адже головне наше завдання – це подавати народу Божому найбільшу святиню – Тіло й Кров Христові, спасаючи людські душі. Але чи можемо ми спасати людські душі, коли не дбаємо про власні? Тому, стаючи перед Престолом Божим, ми повинні завжди пам’ятати, що стаємо перед Самим Отцем Небесним, у владі якого спопелити гріховну душу, як висохлу траву», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський.

15 травня 2019 року, в день свт. Афанасія Великого, прп. Афанасія Афонського та свт. Афанасія, патріарха Царгородського, Лубенського

чудотворця, перенесення мощів блгвв. князів Бориса і Гліба, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський,  звершив святу Божественну літургію у Свято-Вознесенському храмі с. Коломацьке. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та клірики єпархії, які приїхали привітати свого правлячого архієрея з днем тезоіменитства.

«Священнослужитель є тією духовною особою, яка служить святині й у цьому служінні повинна увесь час зважати на слова Ісуса Христа: «Не ви мене обрали, а Я вас обрав». Бо в іншому випадку із слуг Божих перетворюємося на найманців, а як сказав Господь про таких, що коли нападає на отару овець вовк, то вони з переляку втікають, а хижак

розправляється з вівцями, – сказав у своєму повчальному слові до присутніх священиків архіпастир. – Приступаючи до виконання святої справи, нам слід початку очищати власну душу від усіх гріховних нашарувань, щоб бути чистими й гідними омивати людські душі від бруду. Як сказав святий Іоанн Златоуст бути самим святими, щоб освячувати. Кожної миті свого життя ми повинні пам’ятати свій обов’язок перед Господом, Який обрав нас на священство».

Після богослужіння архієпископ Афанасій прочитав молитву перед іконою Афанасія, Лубенського чудотворця, з часткою його святих мощів.

Потім із днем тезоіменитства владику Афанасія привітали від священства й вірян Харківського обласного благочиння митрофорний протоієрей Олег Козуб, а від священства Полтавського обласного благочиння архієпископа Афанасія привітав благочинний протоієрей Олександр Горай, подарувавши ікону свт. Луки Кримського.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here