Вітальне слово

Щиро вітаю всіх відвідувачів нашого оновленого сайту. Бажаю кожному знайти корисну для нього інформацію, яка сприятиме розширенню православного світогляду і духовному зростанню, даватиме необхідну поживу допитливому розуму і спраглій душі. З Богом!

Христос посеред нас! Він воскрес і слава Йому!

Дорогі брати і сестри!

Віднині в інформаційному релігійному просторі України розпочинає свою діяльність оновлений офіційний інтернет-ресурс Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, на якому ви зможете ознайомитися із життям нашої єпархії: новини, інтерв’ю, статті, з часом – авторські колонки, анонси, відео та аудіо із життя єпархії та православного світу.

Сьогодні життя Харківсько-Полтавської єпархії, не зважаючи на великі труднощі, повнокровно розвивається: працюють усі структури, зміцнюються громади, створюються нові, храми наповнюються новими людьми, які прагнуть до щирої духовності, відновлення й утвердження українських церковних і культурних народних традицій. Починається також і чернече життя – створено й діють чоловічий та жіночий монастирі, але в цій справі ще багато як організаційної, так духовної роботи.

Тому наше завдання полягає в тому, щоб говорити з вами на сучасній мові, доброзичливо, щиро, з повагою до співбесідника, правдиво доносячи до читача і слухача інформацію про Харківсько-Полтавську єпархію, та Українську Автокефальну Православну Церкву в цілому. Ми бачимо, що інформаційна політика більшості ЗМІ побудована на маніпулюванні свідомістю людей, на підміні одних цінностей іншими, не завжди корисними для духовного і морального стану людини. Це стосується й нашої Церкви – адже здебільшого життя нашої Церкви, тим паче єпархій, висвітлюється неправдиво, або ті чи інші події церковного життя взагалі замовчуються.

Так само, як майже не з’являються в пресі чи на телевізії розповіді про життя єпархій і парафій, бесіди з Предстоятелем та архієреями, гідними свого пастирського покликання священиками. До уваги слухача й глядача подається думка про ставлення до подій у державі, про життя Церкви (чи від імені УАПЦ) зовсім сторонніх людей, а то й відвертих її недругів. Все це створює викривлену картину про УАПЦ, сприяє негативному ставленню в українському суспільстві до нашої Церкви, що взагалі недопустимо в країні, яка починає будувати своє самостійне життя, впроваджуючи демократичні європейські цінності державотворення. Ві цього страждають і віруючі нашої єпархії, адже живемо в одному інформаційному просторі.

Нам, щирим православним християнам і патріотам України, продовжувачам сторічної історії Церкви-Мучениці – УАПЦ, це завдає не тільки прикрості, а й глибокого болю, адже є несправедливим і, крім того, руйнівним для творення Помісної православної Церкви в Україні. Адже Церква, побудована на гріху неправди, несправедливості, приниженні слабшого сильнішим, тобто зла, не стане спасительною для українського народу. Плід із червоточиною рано чи пізно загниє.

Крім того, інші конфесії, користуючись своїми чималими фінансовими, матеріальними і комунікаційними можливостями та спираючись на підтримку державної влади, через ЗМІ всіляко намагаються принизити роль УАПЦ як в історії України минулого, так і в будівництві нової, незалежної української Держави, а останні не надають нам можливості висловити власну точку зору чи дати пояснення. Почастішали приклади переманювання чи безпосереднього тиску на священиків Харківсько-Полтавської єпархії з метою примусу до переходу в УПЦ КП.

Але сказав Господь: «Не бійся, мале стадо, Я з тобою!» Ось так і наша Харківсько-Полтавська єпархія, як і всі церква Церква, освячена кров’ю мучеників, намагаються вносити і свою посильну лепту в духовне й національне відродження рідної Вітчизни незважаючи на всі ті перепони, які чиняться недругами на шляху нашого розвитку й утвердження в українському суспільстві.

Тому віднині ми будемо ділитися з вами тим, що є важливим для нас і вас! Наше завдання – говорити з вами відверто, відповідаючи на всі запити церковного і світського життя, показуючи внутрішнє життя єпархії в усіх аспектах діяльності – богослужбової, місіонерської, соціальної, виховної, таким чином відповідаючи на виклики нинішнього часу. Будемо широко висвітлювати богословську думку, надаватимемо місце поміркованій полеміці, чільне місце займе історія Харківсько-Полтавської єпархії та УАПЦ.

Ми запрошуємо до співпраці священнослужителів і вірних як Харківсько-Полтавської єпархії так і УАПЦ, адже без вашої підтримки наш інформаційний ресурс не збудеться. Тому просимо присилати на нашу пошту інформацію про життя вашої парафії, тому чи іншому місті чи селі. Це буде нас усіх гуртувати в одну міцну автокефальну спільноту і єднати, адже «де двоє чи троє зібралися в ім’я Моє, там і Я посеред них» (Мт., 18:20). Не будемо гордовитими, а будемо люблячими. Хоч нас і не так багато на теренах Слобожанщини і Полтавщини, але крапля до краплі – і вже вирує бурхливий потік. Так і життя єпархії. Яким воно є і буде в майбутньому – залежить тільки від нас самих.

Ми також будемо раді, якщо свою думку про ті чи інші події в православному житті висловлюватимуть усі, хто небайдужий до стану українського православ’я, його проблем, особливо в царині духовності й церковного життя. Наша єпархія живе повнокровним і повноцінним життям, бо є складовою частиною єдиного Тіла Христового. Нам є що сказати й показати українцям і світові. Не ховаймо свої здобутки, а ті, що вже напрацювали, примножуймо щоднини. «Ви світло для світу… Не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, і світить воно всім у домі» (Мт., 5:14-15). Нам треба впевнено дивитися вперед, а наш сайт буде вашими очима і вашими вухами – бачити й чути істину. Тільки сміливих, терпеливих і працьовитих любить Господь.

Але на сайті не будуть публікуватися матеріали, що закликають до насилля, розпалюють міжнаціональне чи міжконфесійне протистояння, принижуються честь і гідність людини, а правдиве висвітлення подій і проблем церковного життя буде пріоритетним. Ми хочемо, щоб наш сайт став більше духовно-інтелектуальним, об’єднавчим для всіх українці у святій справі побудови міцного духовного фундаменту нової України. Але, в той же час, сайт повинен бути наповнений українським духом і сприяти розвитку й утвердженню в суспільстві української національної ідеї відродження в її духовному аспекті.

Сайт не має якогось фінансування і вся робота здійснюється, як раніше говорили, на громадських засадах – з ініціативи та активної участі керуючого Харківсько-Полтавською єпархією, архієпископа Харківського і Полтавського Афанасія (Шкурупія), секретаря консисторії ігумена Антонія (Бондарця), прес-секретаря консисторії ієрея Олександра Горая та ієрея Дмитра Шаповалова.

Але для повноцінного наповнення сайту різнобічною церковною інформацією та цікавими й корисними матеріалами потрібні кошти. Тому будемо вдячні також і за фінансову допомогу!

Благодать Господа і Бога нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами!

Високопреосвященний  +АФАНАСІЙ,
архієпископ Харківський і Полтавський,
керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією

Року Божого 2018, місяця лютого
м. Харків – м. Полтава

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here