Варвара великомучениця на Черкаській землі

0
644

P61217-10272517 грудня 2016 року, в день пам’яті св. вмч. Варвари, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ, керуючий Харківсько-Полтавською та Черкасько-Кіровоградською єпархіями, розпочав свій архіпастирський візит на Черкащину. Цього дня у Свято-P61217-094157Троїцькому кафедральному храмі в Червоній Слободі під Черкасами Його високопреосвященством було звершено святкову Божественну літургію. Спільно з високопреосвященним владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Андрій Буць, протоієрей Олександр Василенко, ієрей Сергій Катренко та протодиякон Олександр Горай. На численні прохання віруючих, цього дня з Полтави було привезено старовинну ікону великомучениці Варвари із часткою її мощів. Наприкінці літургії духовенство та вірні відслужили акафіст перед іконою та приклалися до святині.

img_20161218_100728_hdr18 грудня 2016 року, в день пам’яті преподобного Сави Освяченого, Його високопреосвященство очолив святу Божественну літургію в храмі Всіх святих землі Української, Черкаської і Кіровоградської єпархії УАПЦ у місті Тальне. За давнім українським звичаєм, високопреосвященного Владику прихожани храму зустріли перед церковною брамою із короваєм, а настоятель храму протоієрей Степан Драбик

?

зустрів владику Афанасія в притворі храму, привітав із відвіданням тальнівської землі та підніс хрест для цілування. Спільно з архієпископом Афанасієм служили настоятель парафії протоієрей Степан Драбик, секретар Консисторії протоієрей Віталій Двірник, ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Сергій Грубий, протоієрей Іван Катькало, ієреї Павло Добрянський та Степан Катькало.

?

Після урочистого богослужіння прихожани церкви мали можливість приклонитися до ікони святої Варвари з її мощами, віддаючи їй свою шану та просячи молитов перед Престолом Всевишнього про милість, добробут, мир та любов у родинах і в Україні. Вітаючи усіх присутніх зі святами великомучениці Варвари, преподобного Сави та святителя Миколая, Владика звернув увагу вірян на мученицьку історію Української Автокефальної Православної Церкви, ознайомив із

?

життям юної Варвари, яка мученицьким подвигом довела свою вірність Господу Ісусу Христу.

Великою втіхою стала свята великомучениця для жінок, які проводжали на війну чоловіків, синів, братів. За благочестивою традицією, близькій людині у дорогу давали хрест, освячений на мощах святої Варвари, і за її молитовним заступництвом рідні поверталися додому живими. Молільниця за православних воїнів, свідок далекої історії християнської

?

церкви – свята Варвара, подає всім нам приклад істинної любові до Бога, якої так не вистачає в наш час. Завершуючи своє слово, владика Афанасій наголосив, що кожен із нас повинен знати історію своєї держави, рідної Української Автокефальної Православної Церкви – духовної опори українського народу. А віра і любов зроблять людину сильною духом, здатною на жертовний подвиг в ім’я ближнього і України. Такий народ – непереможний.

 

20161218_125210На малому вході архієпископ Афанасій нагородив правом носіння митри протоієрея Степана Драбика, а правом носіння хреста із прикрасами – протоієрея Івана Катькала, настоятеля парафії Покрови Пресвятої Богородиці села Вікнинне Катеринопільського району. Після завершення богослужіння владика Афанасій нагородив орденами преподобного Іллі Муромця  ієрея Павла Добрянського, настоятеля парафії Всіх святих землі Української м.

?

Катеринополя, духівника Майдану, та доброчинця із села Вікнинне, будівничого храму в цьому селі, Гончара А. С. Священики нагороджені  згідно з указами Блаженнішого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, за активну капеланську та волонтерську діяльність з допомоги захисникам української землі, духовне опікування Майдану, побудову храму в м. Тальному та селі Вікнинне.

 

?

19 грудня 2016 року, в день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, високопреосвященний Афанасій, на запрошення настоятеля храму святих Кіпріана та Юстинії м. Черкас протоієрея Андрія Буця, очолив святкову Божественну літургію. Спільно з Владикою служили – секретар Консисторії протоієрей Віталій Двірник, ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Андрій Буць та протодиякон Олександр Горай. Після вітального слова Владики на честь свята численні прихожани мали можливість прикластися до ікони великомучениці Варвари з часткою її святих мощів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here