В житті завжди є місце для подвигу

«Вся історія нашої Української Автокефальної Православної Церкви героїчна, подвижницька як у гідному сповідуванні Ісуса Христа, так і мужньому відстоюванні рідної Церкви. І сьогодні для нас є місце подвигу – йдучи за Христом, виконувати Його заповіти й бути вірними й відданими Церкві, освяченій кров’ю мучеників, не піддаючись на тимчасові вигоди, бо вигода наша одна – спасіння в життя вічне», архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

30 вересня 2018 року, 18-ої Неділі після П’ятидесятниці, після Воздвиження, в день пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові й матері їхньої Софії, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію у Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, та протоієрей Олександр Горай.

«Диявол, всілякими світськими принадами полює на нас скрізь і всюди, не полишаючи в спокої ні на мить. Зваблюючи у свої тенета комфортом, побутовими зручностями, різноманіттям розваг, лукавий намагається відвести нас від Христа розп’ятого на таку відстань, щоб ми забули, що Він постраждав за нас, взявши на Свої плечі тягарі наших гріхів. Диявол робить усе, щоб ми, забувши про страждання Христові, самі не боролися з гріхами, духовно розслаблялися й переставали нести свій хрест, визначений нам Отцем Небесним, тобто гинули для вічності. А це означає, що таким чином людина відмовляється від Господа, Який сказав: «Хто відмовляється від Мене, від того і Я відмовлюся». Немає нічого страшнішого в цьому житті, як втратити опіку Господа», наголосив у своєму повчальному слові архіпастир.

Завершилася служба Божа молитвою за Україну.

Потім владика Афанасій привітав з днем народження вірянку Любов Василівну Кіреню та благословив іконою Пресвятої Богородиці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here