Любіть і ворогів своїх

0
207

«Сьогодні ми з вами слухали дивовижні слова з Євангелії, які можуть, коли їх запровадити в життя кожного, перемінити світ до кращого. «Любіть і ворогів своїх» – говорить нам Ісус Христос. Але чи можемо ми досягти цього ідеалу в нинішній бурхливий час? Як полюбити ворога? Я так думаю, що головне не відповідати злом на його зло, не вступати у сварку, не брати участі в конфлікті. Й таким чином ти виконаєш заповіт Господа», архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

7 жовтня 2018 року, 19-ої Неділі після П’ятидесятниці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії (єпархіального управління), протоієрей Олександр Горай та ієрей Дмитро Педина.

«Причину добра і зла треба шукати не в якихось сторонніх впливах чи життєвих подіях, а в серці й свідомості самої людини. Тому Христос і вчить нас дивитися в глибину свого серця, вже в ньому гасити диявольський вогонь зла, що збурюється за кожним разом, як тільки нам щось не до вподоби, а тим паче, коли нам спричинили зло. І розум, який приймає імпульси серця, треба стримувати від нагнітання уявлень, які призводять, врешті, до недобрих вчинків, – сказав архіпастир у своєму повчальному слові. Тому нам слід з усією серйозністю ставитися до слова Божого, яке будує наше життя, а не до власних, збурених тим чи іншим випадком, думок. Творець збудував дивовижний світ, у розбудові якого ми можемо брати участь, спираючись на слова Ісуса Христа: «І як хочете, щоб із вами чинили люди, так і ви чиніть із ними».  

Завершилася служба Божа молитвою за Україну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here