У вівторок, 10 жовтня, Харківщина відправила перших новобранців до лав українського війська. На урочистий захід із цієї нагоди Харківський обласний військовий комісаріат запросив священика УАПЦ Дмитра Шаповалова.

На обласному збірному пункті перед першими призовниками осіннього призову 2018 року, їх батьками, друзями та іншими гостями виступили офіцери Збройних сил України та Національної гвардії України, представники обласної державної адміністрації, міської влади, учасники АТО. Відбулися показові виступи кінологів Держприкордонслужби, бійців Нацгвардії. “Сьогодні звичайні молоді хлопці стали складовою сильної, боєздатної та сучасної армії, яка здатна захистити свою країну від агресії з боку будь-якого ворога. Я дякую всім призовникам, які приходять у військові комісаріати і висловлюють бажання служити Батьківщині, а також я дякую їхнім батькам за те, що вони підтримали це прагнення своїх дітей”, – наголосив виконуючий обов’язки військового комісара Харківського обласного військового комісаріату полковник Сергій Гатченко.

Ієрей Дмитро звернувся до присутніх із закликом знайти в нових життєвих обставинах можливість виявити найкращі свої здібності, зрости внутрішньо, подолати страхи. “Ми так влаштовані, що коли стоїмо перед невідомим – ми хвилюємося, переживаємо, боїмося. Це нормально. Але важливо пам’ятати, що нове – це не тільки завершення чогось старого, вже звичного. Це ще нові можливості, котрі не слід загубити за страхом. Можливості відповісти на виклики життя гідно. Зрости при цьому, як особистостям. І нашим майбутнім воїнам – тримати це мирне небо в той час, коли у двох сусідніх областях триває війна. Долучитися до подвигу служіння ближнім – бійцям на передовій, нам із вами, суспільству, державі. Стати справжніми чоловіками – захисниками своєї землі. І батькам, близьким – витримати розлуку з терпінням і розумінням, загартувати нею любов, зробити її ще більш вартісною, жертовною”, – сказав серед іншого священик.

Він також прочитав молитву за оборонців України, благословив призовників і окропив присутніх святою водою. Офіцерів ієрей Дмитро привітав зі святом Захисника України, котре відзначатиметься за кілька днів на Покрову, 14 жовтня.

Використано фото Харківського обласного військового комісаріату

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here