У Циркунах привітали настоятеля з 24-річчям священства

0
412

29 січня 2019 року, виповнилося 24 роки ієрейського служіння настоятеля Свято-Миколаївської парафії села Циркуни Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ (УАПЦ), митрофорного протоієрея Олега Козуба. Привітати одного з найавторитетніших священиків єпархії з днем хіротонії зібралися парафіяни та гості з інших районів Харківщини.

Навколо престолу зібралося духовенство – семеро священиків і диякон. Предстояв за богослужінням харківський благочинний протоієрей Станіслав Аштраф’ян. Після літургії він передав отцю Олегу вітання від правлячого архієрея – архієпископа Харківського і Полтавського Афанасія. Теплі слова сказав також голова циркунівської парафії, настоятелю громада та гості презентували подарунки.

Олег Козуб був рукоположений у священики в 1995 році. Відтоді він опікується парафією приміського села Циркуни, де починати служіння йому довелося практично з нуля в дуже складні часи економічного занепаду, що лишилися в суспільній пам’яті, як «лихі дев’яності». Попри несприятливі обставини, протидію проросійських сил, а часом і посткомуністичної влади, за час настоятельства о. Олега, неподалік від місця зруйнованої більшовиками історичної циркунівської церкви, було збудовано теперішній невеличкий і затишний Свято-Миколаївський храм. Настоятель згуртував навколо нього спільноту харків’ян і циркунівців, з його благословення кілька духовних чад встали на шлях дияконського та ієрейського служіння, засновано парафію в селі Плоске Великобурлуцького району. Сам отець Олег, не полишаючи служіння, навчався на богословському факультеті Колегії патріарха Мстислава та філологічному факультеті Харківського національного університету імені Каразіна. Протягом 2017-2018років здійснював капеланське служіння в 54-й окремій механізованій бригаді Збройних Сил України, зокрема на передовій АТО/ООС. Від 2016 року є членом єпархіальної ради Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України  (УАПЦ).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here