У Сирії знайшли дивом збережений таємний християнський храм ІІІ століття

0
178

У місті Манбідж на півночі Сирії знайдено підземний християнський храм ІІІ-IV століть по Р.Х. Понад два роки територія навколо контролювалася прихильниками радикальної ісламської ідеології, однак жодної шкоди пам’ятці заподіяно не було, повідомляє Седмица.RU з посиланням на Christian Today та Fox News.

На знахідку науковців вивели місцеві жителі, котрі показали прихований вхід у печери. У підземеллях археологи виявили цілу систему галерей із вітарем, колонами, зображеннями хрестів і написами грецькою мовою. Вчені переконані, що це місце було таємним сховком і святинею християн у добу гонінь у Римській імперії.

У приміщенні були передбачені приховані двері, що відкривали шлях у рятувальні ходи, через які люди могли втекти з храму та сховатися в разі облави. Вчені припускають, що назовні міг чергувати вартовий, котрий подавав умовний знак всередину в разі небезпеки, і тоді люди в печерах могли скористатися додатковими шляхами евакуації. Одна з підземних галерей веде до усипальниць, де знайдені висічені в камені гробниці з мощами святих або священнослужителів того часу.

Американські ЗМІ оперують інформацією про те, що перші знахідки в підземних катакомбах були зроблені археологами ще в 2014 році, але ці відомості зберігалися в таємниці, щоб уберегти знахідки від ісламських релігійних фанатиків. Нові роботи були розгорнуті лише в серпні 2017 року, майже через рік після остаточного звільнення цієї території. “Знахідки свідчать про існування значних груп таємних християн в той час на цій території. Їм доводилося зустрічатися і молитися таємно в цьому підземному храмі, ховаючись від переслідувань римської влади того часу”, – констатував професор історії та археології при Південно-східному християнському університеті в штаті Флорида Джон Вайнленд.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here