У Єрусалимі перенесли найшанованіший образ Успіння Пресвятої Богородиці

0
331
Фото jp-newsgate.net

У день Віддання свята Успіння в Єрусалимі відбулося перенесення шанованої православним світом ікони свята з гробниці Богородиці у Гефсиманії до Гефсиманського подвір’я храму Воскресіння Христового (латинська назва – Гробу Господнього). Щорічно процесія напередодні свята Успіння приносить образ Божої Матері до місця її упокоєння, а по завершенні днів свята забирає назад.

Цьогорічний хресний хід розпочався після Божественної літургії в Гефсиманії. Очолив процесію архієпископ Авілонський Дорофей, який ніс образ на собі. Разом із ним ішли священики, монахи, паломники та місцеві жителі-християни. Хресний хід спустився з Гефсиманії та ввійшов у Старе місто через браму Святого Стефана. Зі співами богородичних тропарів і кондаків клир і вірні пройшли Дорогою Мучеництва (Віа Долороза). Молитовні зупинки були зроблені у монастирі Святих Богоотців Іоакима і Анни, у Преторії, храмах святого Харалампія і Панагії Сейданайської. Назустріч процесії виходили та прикладалися до ікони мешканці давньої частини Єрусалиму, власники крамниць і паломники.

Як повідомляє офіційний інформаційний сайт Єрусалимського патріархату, на перехресті Християнської вулиці і вулиці Патріархату була зроблена окрема зупинка і до ходи підійшов для поклоніння Його Блаженство Отець і Патріарх Єрусалимський Феофіл. Після чого процесія дійшла до двору Пресвятого храму Воскресіння, де її вже очікував архієпископ Ієрапольський Ісидор з отцями-святогробцями, служителями храму. Було відслужено молебень, по завершенні якого святий образ розмістили на його звичному місці у Гефсиманському подвір’ї, де він зберігатиметься до наступного року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here