Патріарх Варфоломей здійснює історичний візит до Хорватії

0
511
Фото spc.rs
Фото spc.rs
Фото spc.rs

Вселенський патріарх Варфоломей здійснює поїздку на Балкани. Наразі він перебуває на території Загребо-Люблянської митрополії, повідомляє офіційний сайт Сербської православної церкви.

Зокрема, предстоятель Константинопольської церкви разом із патріархом Сербським Іринеєм бере участь у вшануванні пам’яті жертв табору смерті в Ясеноваці, котрий діяв у роки Другої світової війни. Разом із ними в церемоніях беруть участь духовенство Сербської православної церкви, ієрархи Польської православної церкви, представники Римо-католицької церкви, керівники мусульманських та юдейських релігійних громад, дипломати, науковці, громадські діячі тощо.

Владика Варфоломей очолив заупокійну молитву на місці колишнього концтабору, відвідав музей, відкрив науковий симпозіум і виступив на ньому з доповіддю. Після чого разом із патріархом Іринеєм та митрополитом Загребським і Люблянським Порфирієм здійснив візит до прем’єр-міністра Хорватії Тихомира Орешковича.

Голова комітету з ушанування Ясеновацьких новомучеників єпископ Славонії Йован назвав патріарха Варфоломея «янголом миру і стимулом для будівництва мостів порозуміння у світі». «Візит Вселенського патріарха спрямований саме на те, щоб національні пристрасті були вилікувані по-християнськи», – сказав він.

Історики досі не можуть дати відповідь про точну кількість жертв концтабору Ясеновац. У самому меморіальному комплексі зберігаються відомості про 83 тисячі вбитих, половина з яких – жінки і діти. Однак чимало дослідників називає більші цифри, аж до 700 тисяч чоловік. Згідно з офіційними даними, у таборі загинули серби, євреї, цигани, українці, словенці, словаки, чехи, німці, італійці, поляки, чорногорці, угорці та румуни. Також в Ясеноваці вбито чимало мусульман, більшість з яких були вихідцями з Боснії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here