У день рівноапостольного великого князя Володимира архієпископ Афанасій співслужив з Блаженнішим Митрополитом Епіфанієм

«Нині перед нами стоять нові завдання, що в сутності своїй дуже нагадують працю, яку звершив святий рівноапостольний великий князь Володимир. Найперше, як він зміцнював єдність Київської держави, ми теж повинні зберігати нашу церковну єдність, сприяти об’єднанню навколо Київського престолу всіх православних дітей України, дбати про суспільний мир та злагоду», – Блаженніший Митрополит Епіфаній, Предстоятель ПЦУ.

28 липня 2019 року, 6-ої Неділі після П’ятидесятниці, у день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією архієпископ Афанасій співслужив з Блаженнішим Митрополитом Епіфанієм, Предстоятелем ПЦУ, за літургією у храмі Святої Софії м. Київа.

Його Блаженству співслужив єпископат Православної Церкви України, митрополит Гальський Емануїл з делегацією від Константинопольської матері Церкви та особисто від Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, високопреосвященний митрополит Іоанн зі співслужителями з Православної Церкви Греції, та духовенство з усієї України. За богослужінням також молилася численна кількість вірян зі всіх куточків України.

У святкуванні брала участь і численна громада вірян та духовенства з усіх куточків Харківщини, Полтавщини та Черкащини.

Предстоятель Православної Церкви України привітав усіх присутніх з величним святом та подякував за спільну молитву.

Митрополит Епіфаній наголосив, що Об’єднавчий собор відкрив нову сторінку буття православ’я в Україні. «Доказом того, що це є правильний шлях, маємо успішне довершення справи, започаткованої ще століття тому, адже у 1919 році вперше було офіційно проголошено Акт, відповідно до якого Українська Православна Церква повинна була керуватися незалежно на засадах автокефалії. Тоді ж Україна спрямувала свої прохання до Константинопольської Церкви-матері благословити її автокефальне церковне буття. І ми зараз споживаємо плоди того, що наші батьки, діди і прадіди посіяли і плекали впродовж цілого століття», – сказав Митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель охарактеризував завдання та виклики, які стоять перед Українською Церквою.

«Як князь Володимир дбав про поширення віри Христової, ми також маємо продовжити працю з духовного оновлення українського народу, маємо новим його поколінням відкривати спасительну істину православної християнської віри», – наголосив у своєму слові Предстоятель Православної Церкви України.

Після завершення богослужіння відбулася перша після об’єднання Українських Церков хресна хода від святої Софії Київської до пам’ятника святому рівноапостольному Великому князю Володимиру, а також молебень і молитва за Україну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here