Архієпископ Афанасій очолив храмове свято в Зачепилівці

«Щоб бути щасливим, треба перш за все стати людиною, розпоряджатися своєю волею і розумом, щоб керувати своїм тілом, аби воно не впадало в пристрасті, а, навпаки, збагачувалося духовними дарами, аби мати в майбутньому блаженство й спасіння в життя вічне», – архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

1 серпня 2019 року, в день знайдення мощів преподобного Серафима, Саровського чудотворця, парафія прп. Серафима Саровського с. Зачепилівка Новосанжарської ОТГ на Полтавщині, відзначила храмове свято. Біля тимчасового храму-каплиці владику Афанасія зустріли короваєм. У храмі ієрей Дмитро Педина, настоятель парафії прп. Серафима Саровського, підніс архієпископу Афанасію хрест для цілування. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, благочинний Полтавської області, протоієрей Микола Місняк та ієрей Дмитро Педина.

«Я думаю, що Серафим Саровський був щасливою людиною, якщо в самітності посеред лісу молився, стоячи на камені, тисячу днів і ночей, і ніщо не могло змусити його повернутися до життя, де інші вдовольняли пожадливості свого тіла. Адже тільки силою духа можна здолати втому, слабкість, голод, спрагу, холод і все інше, що є для людини випробуванням у цьому житті. Але, в той же час, боротьба з ними підносить людину до неба, – сказав архієрей у повчальному слові. – Він мав ім’я Серафим на честь вогняних мешканців неба, які постійно перебувають у спілкуванні з Богом. І преподобний був як полум’яний серафим, а тому мав внутрішній світ настільки багатий, що дійсно був глибоко щасливою людиною».

Після богослужіння владика Афанасій нагородив благословенними грамотами активних парафіян за їхню допомогу парафії.

Свято завершилося братською трапезою.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here