П’ять православних церков ігноруватимуть Всеправославний собор

0
182

wminda_sinodiЗа тиждень до початку Великого і Святого Собору Православної Церкви про перешкоди на шляху до його проведення заявили ще дві помісні церкви – Грузинська і Російська. Таким чином, загальна кількість церков, які обіцяють ігнорувати собор або наполягають на його перенесенні, зросла до п’яти.

Як повідомляє Благовест-Инфо, синод Грузинської православної церкви схвалив рішення не брати участі в соборі попри те, що раніше ГПЦ уже навіть оголосила персональний склад делегації для поїздки на Крит.

За інформацією rublev.com, 11 червня представник Московського патріархату був відкликаний із Криту. Керівник адміністрації секретаріату МП єпископ Солнєчногорський Сергій перебував на острові з метою підготовки візиту делегації РПЦ на собор.

Згодом відбулося засідання синоду Російської православної церкви, на котрому було висловлену підтримку пропозиціям низки інших церков щодо відтермінування собору. Якщо ця пропозиція не матиме відгуку, Москва визнала для себе неможливим брати участь у заходах на Криті.

Цьому рішенню передувала ініціатива РПЦ зі скликання термінової всеправославної передсоборової наради, де пропонувалося розглянути труднощі, що виникли на шляху до проведення собору. Однак Константинопольський патріархат відмовився від цієї ідеї, наголосивши, що ним вживаються заходи для участі всіх церков у соборі, а сам собор неодмінно відбудеться.

Як відомо, спершу Болгарська церква, а згодом Антіохійська та Сербська раптово за два тижні до проведення зібрання на Криті оголосили про неможливість узяти участь у соборі в раніше узгоджені ними ж самими терміни. Причини для цього називалися різні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here