Предстоятель ПЦУ освятив новий храм у м. Сміла на Черкащині

«Ми молимося вдома і вранці, і ввечері, але храм є особливим освяченим місцем. Саме у храмі людина через Хрещення народжується у нове життя. Тут через Таїнства укріпляються її духовні і тілесні сили, тут і завершується наш земний шлях», – Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.
22 грудня 2019 року, на запрошення правлячого архієрея – високопреосвященного Афанасія, архієпископа Харківського і Ізюмського (раніше Полтавського), Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній з архіпастирським візитом відвідав м. Смілу на Черкащині.
Тут Його Блаженство звершив освячення престолу і храму Різдва Івана Хрестителя та очолив святу Божественну літургію. Спільно з Предстоятелем помісної Української Православної Церкви служили митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Харківський і Ізюмський Афанасій, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Донецький і Слов‘янський Сава, настоятель храму протоієрей Михаїл Шевчук та численне запрошене духовенство. Цього дня храм не зміг вмістити усіх вірян, що прийшли помолитися разом з Предстоятелем.
Наприкінці літургії Митрополит Епіфаній виголосив першосвятительську проповідь, у якій розповів про важливість храму в житті християнина. «Лише іноплемінник повернувся подякувати Господу за зцілення. Це є нагадуванням і для нас, щоб ми згадували про Бога не лише тоді, коли нас спіткали якісь негаразди, а й в час радості. Отож, і у нас є за що дякувати Господу. Він сподобив нас можливості власними руками будувати храми – Його дім на землі. Також Бог сподобив нас дару церковної незалежності – автокефалії, а в майбутньому створить умови, щоб на нашій землі запанував справедливий мир і українське православ‘я об‘єдналося навколо Київського престолу. Однак це залежить і від нас, від нашої віри, доброти, любові й інших чеснот, через які ми даємо Божій благодаті оселитися в нас», – підсумував своє повчальне слово Предстоятель.
На завершення богослужіння Митрополит Епіфаній відзначив церковними нагородами: орденом Архістратига Божого Михаїла – настоятеля парафії митрофорного протоієрея Михайла Шевчука, благословенними грамотами – благодійників храму.

Довідка. Парафія Різдва Івана Хрестителя в м. Сміла із самого початку свого заснування в 90-их роках перебуває в складі Української Автокефальної Православної Церкви, яка стала одним із ініціаторів об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 року, коли було утворено Помісну Православну Церкву України. І освячення престолу та храму в річницю створення ПЦУ стало символічним і визначальним у житті священства та вірян Черкащини.
Будівництво храму Різдва Івана Хрестителя розпочалося 12 років тому, а душею цієї святої справи був настоятель парафії, митрофорний протоієрей Михайло Шевчук. Храм збудований силами церковної громади та жертводавців. Спільно вони здійснили подвиг, адже на теренах центральної України будувати храми Української Церкви надзвичайно важко. Але віднині православні сміляни мають можливість підносити хвалу Богу в чудовому храмі-красені.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here