День тезоіментства архієпископа Харківського і Полтавського Афанасія (Шкурупія)

SAMSUNG CSC

15 травня 2018 року, в день пам’яті свт. Афанасія Великого та Афанасія, Лубенського чудотворця, патріарха Царгородського, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою Афанасієм служили секретар Консисторії (єпархіального управління) ігумен Антоній (Бондарець), благочинний Харківщини протоієрей Станіслав Аштраф’ян та клірики єпархії.

За великий вклад у розвиток Харківсько-Полтавської єпархії на малому вході архієпископ Афанасій нагородив ієрея Олександра Горая, настоятеля парафій Архістратига Михаїла (с. Івонченці) та Свято-Воскресенської (с. Івашки) правом ношення наперсного хреста.

На запричасному стиху владика Афанасій розповів про свого небесного покровителя – святителя Афанасія, патріарха Царгородського, Лубенського чудотворця, про його тяжку патріаршу долю, вірність і відданість православ’ю.

Після богослужіння владику Афанасія привітали з днем тезоіменитства священнослужителі та віряни.

Архієпископ Афанасій подякував усім, хто цього дня розділив радість святкування дня пам’яті двох святих Афанасіїв, які ревно захищали чистоту православної віри та мужньо відстоювали Христову Церкву. Після многоліття всі присутні мали можливість помолитися біля оновленої ікони патріарха Афанасія, Лубенського чудотворця, з часткою його святих мощів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here