Бог простить і я прощаю

«Як би не було важко сказати людині «прости», ми повинні це зробити, адже наше прощення відкриває нам шлях до спасіння», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський.

1 березня 2020 року, Сиропусної неділі,  високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив вечірню з чином прощення у Свято-Михайлівському храмі міста Полтави. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії.

Наприкінці служби архієпископ Афанасій розповів вірянам про Великий піст та його духовне й тілесне значення для вдосконалення на шляху спасіння в життя вічне. Крім того, архіпастир наголосив на необхідності взаємного прощення, як умови прощення Богом наших гріхів, адже в молитві «Отче наш» ми говоримо: «І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим».

«З цим вечірнім богослужінням  ми виходимо на шлях святої Чотиридесятниці, щоб за ці благодатні змінити своє життя на краще. Утримуючись від скоромних страв, обмежуючи себе в розвагах та інших пристрасних діяннях, ми можемо створити собі сприятливі умови, за яких час посту пройшов би з найповнішою користю в досягненні поставленої мети», – сказав у проповіді архіпастир.

Після цього відбулося загальне прощення – священики і віряни просили прощення у владики та один в одного.

«Гріхи, якими б вони не були, не повинні замучувати нашу душу так, щоб вона впадала у зневіру. Ми повинні завжди знаходити час, щоб зупинитися і подумати. Інакше виникне ситуація, коли ми втратимо смисл життя. Цей стан дуже небезпечний тим, що може захопити нас і занести невідомо куди».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here