Благословення на Великий піст

Дорогі мої! Уже з цього понеділка перед нами відкривається шлях Великого посту, який ми будемо долати з допомогою посиленої молитви, щирого покаяння у зроблених гріхах, щоб у просвітленні доброчинності зустріти воскреслого із гробу Нашого Господа. В цьому полягає мета нашої праці під час святої Чотиридесятниці: в міру своїх сил виправити свої недосконалості, щоб гідно порадіти Великодню Христовому, що відкриває нам шлях до спасіння. «Ніч минула, а день наблизився: тож відкинемо діла темряви і зодягнемося в обладунки світла» (Рим., 13:12).

Свята Церква закликає всіх своїх дітей до молитви, дуже важливої для зростання в духовному житті, допомагає звільнитися від тягарів пристрасті й гріха під час сповіді, надаючи Святі Христові Таїни всім вірним. Кожен, хто хоч раз пройшов шляхом Великого посту, знає, що він складний і вимагає наполегливої праці, але в той же час він і легкий, тому що допомагає душі піднестися над земним і побачити благодатний смисл свого буття.

Цьогоріч, як і в попередні кілька років, ми починаємо піст в умовах, коли лютує ковід. Ця нова недуга стала для нас також і духовним випробуванням, коли в умовах обмежень ми маємо можливість більше молитися й ретельніше осмислювати, чим є гріх у житті людини.

Вітаючи із Великим постом, нагадую, що постуючи, ви набудете новий духовний досвід, адже протягом кількох тижнів будете себе обмежувати у харчуванні та розвагах, утримуючись від суєти. Ви відчуєте цінність внутрішньої тиші й спокою, а ще отримаєте душевну утіху від покаяння.

Вхід у святу Чотиридесятницю відкривається чином прощення у Неділю сиропусну, тобто Прощену неділю. Цього дня слід нагадати собі настанову Господню: «Якщо не будете прощати людям прогріхи їхні, то й Отець ваш не простить вам провин ваших» (Мт., 6:15). Тож нехай озлоблення і непримиримість будуть відкинені, а любов і милостивість увійдуть у наші серця.

Як людина публічна і я прошу у вас, мої дорогі, прощення, якщо чимсь згрішив словом, ділом і помислами.

Нехай Господь милостивий благодаттю й щедротами Свого людинолюбства простить і помилує всіх нас!

+АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here