АРХІЄПИСКОП АФАНАСІЙ ОСВЯТИВ КУПОЛИ У с. ВИСОЧИНІВКА

0
321

16 листопада 2019 року, в суботу, у другій половині дня, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), керуючий Харківсько-Полтавською єпархією, спільно із духовенством, освятив хрести та куполи новозбудованого храму в с. Височинівка, Зміївського району на Харківщині. Збулася давня мрія височинівців! А втілив у життя їхню мрію протоієрей Микола Кривонос із США, який упродовж багатьох років матеріально допомагав різним парафіям Харківсько-Полтавської єпархії, а на даний час очолює сільську парафію Різдва Іоанна Хрестителя. Маючи за плечима поважний вік, отець Микола активно взявся за святу справу – полишити по собі добру пам’ять у серцях краян своєї малої Батьківщини: Божий дім.

«Якщо ти з Богом, а не з його ворогом, то й Бог з тобою. І ось уже на такому перетині життєвого шляху, на останньому порозі, завершення хресної дороги дуже й дуже гідне. Бо оцей храм у Височинівці – це зібрання всіх тих його безлічі добрих справ, які він звершив у своєму житті, – сказав владика Афанасій у своєму слові до о. Миколая і всіх присутніх на освяченні. – Його в 14 років прихистила Америка, як стала другою Батьківщиною, але любов до рідної Матері – України залишилася в його серці й він, як тільки стало можливим, надавав велику допомогу нашим українським парафіям. Як гідне продовження служіння Богу, Церкві й людям – ось цей храм, що його він завершує будувати».

В селі Височинівка до Другої світової війни був великий чоловічий монастир, який вщент зруйнували  більшовики, як сказав архієрей, із мовчазної згоди таких же українців, як ми нинішні. Але, дякуючи отцю Миколаю, Височинівка отримає прощення у Бога за скоєне дідами й прадідами.

Архієпископу Афанасію співслужили секретар єпархіального управління ігумен Антоній (Бондарець), настоятель парафії протоієрей Микола Кривонос та настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Лиман ієрей Юрій Потикун.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here