Архієрейське богослужіння Неділі про сліпого

SAMSUNG CSC

«Ось цей сліпий злидар і був отим пробним каменем виміру для сердець тих людей, які проходили повз нього. Бог вивіряв серця людей, брав на ваги, що в них: любов до ближнього чи холодна байдужість, розчулення й співчуття чи зверхність і погорда? Адже сказав Він: що зробите одному з малих цих, те зробите Мені», – архієпископ АФАНАСІЙ, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ.

6 червня 2021 року, 6-ої Неділі після Великодня, про сліпого, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив Божественну літургію святого Іоанна Златоуста у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. За літургією спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«Цей сліпий, долаючи тяжкий шлях до води свого спасіння, проглядаючи темряву своєї душі, все глибше й глибше занурюючи в неї свій внутрішній зір, виявив там, в глибині, яскраве світло, яке просвітило його зсередини і повернуло зір тілесних очей. Ось так і ми повинні зсередини вдивлятися в самих себе і в людей: бачити не темряву непроглядну, а хоч промінчик світла, оту свічечку надії, яку нам запалює Господь. Не нав’язує Себе, не примушує силою, а дає людині вибір, підштовхує її шукати прозріння всередині себе, усвідомлюючи, що глибина нашої душі така глибока, що її глибину не здатний заповнити видимий світ з усією його вдаваною величчю. Це може зробити тільки Бог, Який і створив нас і, як Творець, знає кожну шпарину нашої душі, бо Він Творив нас для Себе. І коли ми усвідомимо це, тоді ми станемо здатними бачити глибину душі і що є істинною людиною в людині», – сказав, зокрема, у своєму повчальному слові архієпископ Афанасій. – Невдовзі Господь зустрів біля храму чоловіка, якому дарував прозріння і запитав його: “Чи віруєш в Сина Божого?”. На той час відкрилися й очі сердечні зціленого і він вигукнув від усієї душі: “Вірую, Господи!” — і поклонився Христу. Віднині він уже бачив друге небо, духовне, у власному серці».

Богослужіння завершилося уставним многоліттям.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here