Архієрейське Богослужіння в день Пресвятої Тройці

«Сьогодні п’ятдесятий день після святої Пасхи – день Святої Трійці, день зішестя Святого Духа на учнів Христових, після чого вони стали апостолами, день народження нашої святої Православної Церкви, яка впродовж більш ніж двох тисяч років спасає, освячує і робить усіх нас спадкоємцями Царства Небесного», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

7 червня 2020 року, в день Пресвятої Тройці – П’ятидесятницю, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, очолив Божественну літургію та велику вечірню у Свято-Троїцькому кафедральному храмі в с. Червона Слобода на Черкащині. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець) та протоієрей Сергій Катренко.

«Церква свята, народжена Спасителем, освячена Його Пречистою Кров’ю, пролитою на Хресті, чесними стражданнями освячена, осяяна славним Воскресінням Христовим і освячена Духом Святим у день П’ятидесятниці, до цього дня благодатна і животворна. І це – свята Церква Православна. Скільки подій відбулося з дня святої П’ятидесятниці, коли у святому місті Єрусалимі Дух Святий видимим чином, у вигляді вогняних язиків, зійшов на апостолів і на всю Церкву Святу, й усі стали говорити різними мовами, але зрозумілими для їх носіїв, – сказав архієпископ Афанасій у своїй проповіді. –Божественне осяяння, яке осінило святих апостолів, спонукало того ж апостола Петра на першу проповідь, виголошену ним з таким натхненням, що тисячі жителів Єрусалима й гостей увірували в Христа Спасителя, Царство Небесне і прийняли хрещення. А той дім, де зійшов на апостолів Святий Дух і де пролунали слова нової проповіді, став першим християнським храмом  взагалі».

Саме тут Христос на Тайній вечері звершив Свою першу літургію, причастя Святих Христових Таїн Своїх учнів. Тут молилися учні Христові під час страждань Христових, тут явився їм воскреслий Христос Спаситель, увійшовши крізь зачинені двері й переконав Фому в правдивості свого воскресіння тілом. Тут після святого Вознесіння вони зібралися всі разом для молитви і для очікування Духа Утішителя, як заповідав їм Христос. І тут, в день П’ятидесятниці, в першому Сіонському храмі, звершилося сходження Святого Духа й освячення Церкви його благодаттю. Після цього освячення, після першої апостольської проповіді розійшлися учні-апостоли, ведені Духом святим, розійшлися по всьому світу проповідувати Євангелію Царства Небесного.

«Все пройшла Мати-Церква, все перетерпіла і зберегла цю благодатність до сьогоднішнього дня. І ми цього дня, дня народження нашої Церкви, зібравшись під куполом храму, дякуємо Господу, що являємося членами Святої Соборної Апостольської Православної Церкви, що ми не якісь заблукалі вівці, а належимо до істинної віри, яка спасає й освячує нас. Дух Святий у храмах святих спочиває, Дух Святий у серцях наших перебуває від дня хрещення. Дух Святий супроводжує нас в усі дні нашого життя у святих Таїнствах. Коли ж ми зневажаємо Бога, то Дух Святий відступається від нас і тоді зневіра й відчай нападають на людину. Це найстрашніше відчуття богозалишеності, коли розум людини за її нечестя потьмарюється, бо відступається Дух Святий. Це жахливий стан. Нехай оберігає нас Господь від такого, незважаючи на нашу гріховність, а дає здорові сили для покаяння. Того, хто кається, Господь завжди прощає, – наголосив владика у проповіді. – Отець Небесний чекає нас, дітей своїх заблукалих. Мати-Церква всім відкриває свої двері, всіх чекає у свої обійми. І того, хто кається, прощає Господь. Не треба вважати, що Бог такий жорстокий, що не прощає наші гріхи. Це людська вигадка. Бог милостивий, довготерпеливий і многомилостивий. Христос завжди прощав, тільки говорив: «Іди, і більше не гріши». Ось умова нашого прощення, умова покаяння й виправлення нашого життя».

Завершивши Божественну літургію, архієпископ Афанасій, спільно з духовенством, очолив вечірню з читанням молитов із схиленням колін.

Владика Афанасій освятив також принесене вірянами зілля та привітав із днем народження вірянок храму Ольгу Юрченко та Тамару Ногу і благословив іконами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here