Архієрейське Богослужіння в день Святого Духа

0
267

«У цей день ми прославляємо подію величезної важливості, яка за своїм значенням порівнянна зі створенням світу і з втіленням Сина Божого. Ми прославляємо прихід у світ Духа Святого», – АФАНАСІЙ (ШКУРУПІЙ), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

8 червня 2020 року, в день Святого Духа, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ звершив святу Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному храмі в с. Червона Слобода на Черкащині. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Андрій Буць, протоієрей Сергій Катренко та ієрей Іван Мазур.

«Святий Дух, звичайно, і до цієї події перебував у світі. Дух Божий носився в повітрі над водою в момент таємничого акту створення Всесвіту (Бут., 1:2). Святий Дух підтримує все творіння. Святий Дух сходив на старозавітних патріархів і пророків, Він давав їм силу слова й мудрість. І в цьому смислі не можна сказати, що були часи, коли не було Божественного Духа в космосі, у природі або в історії людства, – сказав архієпископ Афанасій у своїй проповіді. – Святий Дух зійшов на апостолів. Це був акт Божественного одухотворення учнів Христа Спасителя, але не тільки їх. Святий Дух зійшов не тільки на тих, хто був зібраний у Сіонській світлиці. Він зійшов також на кожного, хто приєднався до цієї апостольської громади. А всіх тих, хто разом з апостолами становлять цю громаду, ми йменуємо Церквою».

Як наголосив владика Афанасій, Святий Дух увійшов у життя Церкви і подібно до того, як Божественне й людське з’єдналося в особі Ісуса Христа незлитно, неподільно, незмінно, нерозлучно, Дух Святий перебуває незмінно разом із людською природою Церкви, не змішуючись із нею, але й не відділяючись від неї, одухотворяючи цю людську природу. Дух Святий не потурає людському гріху, який існує і у видимому, людському церковному житті. Але ці гріхи прощаються через щире покаяння, і Дух Святий наповнює наші немічні людські сосуди Своєю Божественною силою.

На малому вході архієпископ Афанасій, за ревне служіння вірі православній та за розвиток парафії, будівництво нового храму, нагородив правом ношення жовтого наперсного хреста настоятеля Свято-Покровської парафії смт. Лисянка на Черкащині, ієрея Івана Мазура.

Після літургії владика Афанасій очолив хресну ходу навколо храму та з духовенством звершив літію на могилі покійного єпископа Черкаського і Кіровоградського Іларіона.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here