Архієпископ Афанасій звершив святкове Богослужіння свята Обрізання Господнього

«Для нас, християн, Обрізання стало не тілесним обрізанням, а встановленням Нового Завіту з Богом і несе воно несе в собі глибокий духовний зміст, бо проходить по лінії нашого серця, наче б як розтинає його навпіл – по той бік життя залишається все наше неправедне, а по цей, новий, який тільки народжується, наше праведне», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

14 січня 2024 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святкову Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, обласний благочинний, та диякон Олександр Нещерет.

«Для нас – це знак початку боротьби з будь-яким гріхом. «Ви в Ньому були і обрізані нерукотворним обрізанням, скинувши людське тіло гріховне в Христовім обрізанні» (Кол., 2:11). З цього дня віруючий християнин починає жити єдино для Бога заради свого спасіння. Хоча перед цим жив виключно для себе, готуючи собі погибель, – зазначив у проповіді Архієпископ Афанасій. – А пам’ять святителя Василія Великого для нас як жива проповідь здійснення ось такого завіту з Богом, символ, зразок того, як слід боротися з гріхами. В цей день людина кидає попередні звички, всякі втіхи, пристрасті, все, що віддаляє її від Бога. Приклад такої переміни нам показує святитель Василій Великий».

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа за звільнення України від нашестя рашистів.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій освятив прапори із зображеннями Пресвятої Богородиці, намальовані волонтером Зоєю Воронянською. Прапори будуть доставлені нашим воїнам, які захищають рідну землю від рашистської навали на передній лінії оборони.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here