Архієпископ Афанасій звершив святкове Богослужіння Різдва Христового

«Небо і земля торжествують, а ми наче б стоїмо перед Віфлеємськими яслами і стаємо свідками великого чуда, адже у світ приходить той, Хто й створив його – Один із Пресвятої Тройці, Єдинородний Син Отця Небесного, Син Людський, щоб спасти нас із вами в життя вічне», – Архієпископ Афанасій (Шкурупій).

7 січня 2024 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святкову Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, обласний благочинний, та диякон Олександр Нещерет.

«Він приходить до нас, що раніше відпали від Бога, щоб ті, «хто сидить у тіні смертній» (Іс., 9:2), побачили Світло спасіння і «мали життя, і мали його з лишком» (Ін., 10:10). Син Божий приходить сьогодні до нас не як грізний Суддя, а як лагідне Немовля, Яке явило себе людям у цілковитому смиренні, народившись у холодній овечій печері серед запахів далеко не райських, у яслах на сіні, серед людей бідних і знедолених, осяявши і їх, і ввесь світ благовістям і Своєю досконалою Любов’ю», – зазначив у проповіді Архієпископ Афанасій.

Під час Богослужіння були зачитані Різдвяні послання Предстоятеля ПЦУ, Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України, та правлячого архієрея Архієпископа Харківського і Полтавського Афанасія.

Також лунали особливі прохання за воїнів, які захищають Батьківщину.

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа за звільнення України від нашестя рашистів.

Після літургії лунала Різдвяна коляда у виконанні дитячого хору «Янголи з небес», дорослої групи архієрейського хору, естрадно-народного ансамблю “Квітка-Душа”, а також гостей – хору «Дивограй». Кожний учасник заходу отримав подарунки від Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ, які вручив аматорам керуючий єпархією Архієпископ Афанасій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here