Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Богоявлення

«Впродовж усього життя людства, а особливо яскраво це постає в Старому Заповіті, – ми бачимо воду як образ життя – від тієї миті, коли усе живе вийшло з неї і як воно впродовж свого існування тамує спрагу саме водою – ознакою життя і милості Божої до всього, що Він створив», – Архієпископ Афанасій (Шкурупій).

19 січня 2024 року, в день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служив архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, обласний благочинний, настоятель храму.

«Вода рятує спраглого в пустелі, вода оживотворяє поля й ліси, дарує смарагд травам і деревам, а ще вона все омиває, очищає і оновлює на тільки тіло, а й душу людини, – продовжив свою розповідь Архієпископ Афанасій. – І в той же час, ці води – животворчі й спасительні, можуть бути страшними. Згадаймо всесвітній Потоп, у водах якого загинули всі, хто підпав під суд Божий. Або подивимося на сьогодення – які стаються по всьому світу страхітливі повені, що забирають тисячі й тисячі життів, руйнують на своєму шляху все, що набудувала грішна людина, задовольняючи свої пристрасні пожадання».

За Богослужінням лунали особливі прохання за воїнів, які захищають Батьківщину.

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа за звільнення України від нашестя рашистів.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій звершив чин Великого освячення води.

Архієпископ Афанасій привітав із днем народження вірянку Ію Капустянську.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here