Архієпископ Афанасій звершив літургію в день Торжества православ’я

«Сьогоднішнє свято спонукає людину задуматися над метою свого життя, над тим, наскільки воно відповідає правді Божій. По нашій вірі Господь навертає нас на шлях виправлення, а в святій Євхаристії Господь єднає нас із Собою і зціляє наші душі», – архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

8 березня 2020 року, першої Неділі Великого посту, Православна Церква відзначила свято Торжества православ’я. Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію в Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм Харківсько-Полтавської єпархії служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, обласний благочинний.

«Подвиг мучеників УАПЦ 20-30-их років минулого століття допоміг нам вистояти в 90-их роках і на початку століття двадцять першого, коли в надзвичайно важких умовах ми відстоювали право українського народу молитися рідною мовою і мати рідну Церкву, визнану вселенським православ’ям. Їхня віра в неминучість утвердження автокефалії українського православ’я, перемоги над Московським мракобіссям, додавали нам сили і впевненості у цій боротьбі, – сказав архієпископ Афанасій у своїй проповіді. – За молитвами наших мучеників на небесах і з волі Божої ми перемогли і наша об’єднана українська Церква віднині в когорті Церков Вселенського православ’я. Тому для нас це подвійне свято і торжество».

Після богослужіння було звершено молебень Торжества православ’я.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here