Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння Третьої Неділі після Великодня

«Подвиг жінок-мироносиць перш за все вражає мужнім сповіданням Христа, коли, незважаючи на смертельну небезпеку, вони прийшли до гробу Господнього, щоб віддати останню шану Спасителю – помазати Його тіло миром», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський.

8 травня 2022 року, Третьої Неділі після Пасхи, жінок-мироносиць, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. Спільно з Владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавського району.

«Яким чином мужній подвиг служіння Ісусу Христу можуть повторити віруючі жінки нашого часу? Перш за все, сміливим дотриманням євангельських моральних норм, що є викликом сучасному світу, який все далі відходить від сповідання християнських цінностей, – сказав Архієпископ Афанасій у своїй проповіді. – А чому був можливим подвиг жінок-мироносиць? Тому що вони любили Господа. І саме у великій любові вони припали до хреста, на якому був розіп’ятий Ісус, в той час, коли поряд біснувалися сотні юдей, які могли у своїй лютості закидати їх камінням. І саме любов повела їх другого дня рано вранці до гробу, куди поклали напередодні Його тіло. Саме любов перемогла страх цих жінок у той час, коли чоловіки – учні Христові, розбіглися і в страху сиділи в зачиненому домі. Саме така ж любов спонукує українців безстрашно захищати рідну землю від ворожої рашистської навали, виконуючи заповіт Господа: «Люби ближнього свого як самого себе».

Під час літургії Архієпископ Афанасій помолився за воїнів, які захищають Україну, а також за звільнення Батьківщини від російських загарбників.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій помазав вірян освяченим єлеєм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here