Архієпископ Афанасій звершив богослужіння Антипасхи, апостола Фоми

«Чим є віра і невір’я для людини впродовж її життєвого шляху? Способами найголовнішого випробування нашого життя – чи ми на боці істини, чи на боці омани, з Богом, чи з Його відвічним ворогом», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

1 травня 2022 року, 2-ої Неділі після Пасхи, в день пам’яті святого апостола Фоми, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. Спільно з Владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавського району..

«Своїм впертим невірством апостол Фома наче б примусив Христа дати ще один доказ свого воскресіння, доказ найбільш непохитний і вагомий, бо що може бути більш вагомого для віри у воскресіння Христа, як доторкнутися до Христового Тіла, до Його ран, – зазначив у повчальному слові архіпастир. – Сьогодні, вшановуючи пам’ять апостола Фоми, коли серця наші наповнені пасхальною радістю воскресіння Христового, ми разом із ним нагадуємо собі, що життя наше – це постійний труд, який ми повинні звершувати, осмислено йдучи за Христом дорогою спасіння… Христос Спаситель називає себе Хлібом. Він каже: «Я є Хліб життя… Хліб Божий є Той, Хто з неба сходить і дає життя світові» (Ін., 6:33). В час найвищого єднання зі своїми учнями, йдучи на смерть, Христос під образом хліба дає їм на споживання своє Пречисте Тіло, а після Свого воскресіння Христос найбільш виявляв Себе в ті моменти, коли благословляв і роздавав їм хліб».

Після богослужіння вірянам було роздано шматочки артоса – хліба, освяченого під час пасхальної літургії і перебував у храмі протягом тижня перед відчиненими царськими воротами. Шматочки артосу бажано зберігати як духовні ліки від хвороб і немощів. Артос вживають в особливих випадках, наприклад, під час захворювання зі словами «Христос воскрес!»

Потім відома полтавська волонтер Зоя Воронянська передала Владиці Афанасію у подарунок для парафії Свято-Покровського собору міста Сміла розписаний нею столик.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here