Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Стрітення Господнього

«Сьогодні, на зламі зими й весни, Божа Мати Марія принесла до храму Богонемовля Ісуса, Якому вготована трагічна участь людини – бути розіп’ятим на хресті перед очима Своєї Матері», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

15 лютого 2023 року, в день свята Стрітення Господнього, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії і благочинний Полтавського району.

«І найвеличніша воля Бога – стати Спасителем людей з тієї миті, коли з останнім подихом Він вигукнув у небеса до Отця Небесного: «Прости їм, Отче, бо не знають, що чинять!», і в усі віки, аж до другого приходу в наш грішний світ, щоб чинити Свій праведний Суд. Сьогодні – Стрітення, тобто зустріч праведного Симеона Богоприїмця з Немовлям Христом! Зустріч Старого Заповіту з Новим Заповітом, коли старий світ відходив у небуття, а йому на заміну приходив світ новий, на зміну закону крові приходив закон Любові», – сказав, зокрема, Архієпископ Афанасій у проповіді.

За Богослужінням лунали особливі прохання за воїнів, які захищають Батьківщину.

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа за звільнення України від нашестя рашистів.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій звершив чин малого освячення води та освятив Стрітенські свічки.

Крім того, Архієпископ Афанасій вже традиційно освятив знамена із зображеннями Ісуса Христа та Богородиці, намальовані волонтером Зоєю Воронянською.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here