Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння Неділі про блудного сина

«Притча про блудного сина і про нас із вами. Про те, що батько це Сам Бог, а блудний син ми з вами, тому що ми часто нудимося заповітами, які дав нам Господь, щоб ми виконували їх, молилися, постували по можливості, а найголовніше, щоб робили добрі діла», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

12 лютого 2023 року, Неділі про блудного сина, Собору вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії і благочинний Полтавського району.

«Ми ж, невдячні, ті таланти, які дав нам Господь: здоров’я, силу, міцність, здібності, молодість, красу – вважаємо за власні. А виявляється, що то не наше! Дав нам його Сам Господь! Від Господа все! Сказав син: «Дай мені належну мені частку маєтку». Батько дав йому. І пішов син у дальню країну. То це про нас з вами. Це ми віддалилися від Отця Небесного, потрапили в країну дальню. Загордилися, що сильні, міцні, все можемо самі, за власною волею, – сказав у проповіді архієпископ Афанасій. – «Прийшовши в себе, сказав…» А чи багато з нас приходить в себе? Чи багато хто приносить Господу каяття? Чи багато хто, впавши на коліна, щиро зізнається: «…Отче! Згрішив я проти неба і перед тобою і вже негідний називатися сином твоїм; прийми ж мене хоч наймитом»(Лук., 15:17-19). Чи багато хто усвідомлює гріхи свої перед Отцем своїм? Чи багато хто каже так? Слід опам’ятатися. Слід пам’ятати, як важко без Господа».

Перед літургією Архієпископ Афанасій звершив чин хіротесії послушника Свято-Михайлівського храму Сергія Токарєва на іподиякона.

За Богослужінням лунали особливі прохання за воїнів, які захищають Батьківщину.

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа за звільнення України від нашестя рашистів.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій привітав протоієрея Олександра Горая із сьомою річницею ієрейської хіротонії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here