Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Пресвятої Трійці

«Цього дня ми святкуємо подію величезної важливості, яку, за її значенням, можна порівняти із створенням світу і втіленням Сина Божого. Ми прославляємо прихід у світ Святого Духа»,  – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій), керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ.

4 червня 2023 року, в день свята Пресвятої Трійці, Архієпископ Афанасій (Шкурупій), очолив святкову Божественну літургію у Свято-Успенському храмі давнього козацького села Сенькове на Харківщині, релігійна громада якого нещодавно одноголосно прийняла рішення про перехід до Православної Церкви України. Спільно з правлячим архієреєм служили: секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець) та благочинний Куп’янського району, настоятель парафії митрофорний протоієрей Леонід Даниленко.

Перед храмом керуючому Харківсько-Полтавською єпархією піднесли коровай та квіти, а отець Леонід – хрест для цілування. Владика звернувся до вірян та військових із вітальним словом. Після зустрічі розпочалася Божественна літургія вперше за 270 років українською мовою в лоні рідної української Церкви – ПЦУ.

 «Звичайно, Святий Дух і до цієї події перебував у світі, адже дух Божий носився в повітрі над водою тієї миті, коли звершувався таємничий акт творення Всесвіту (Бут., 1:2), – зазначив Владика Афанасій у повчальному слові. – Святий дух підтримує все творіння. Він сходив на старозавітних патріархів і пророків, давав їм силу слова і мудрість. І в цьому смислі не можна стверджувати, що були часи, коли не було Божественного духа в космосі, в природі або історії людства. Але подія, про яку ми сьогодні говоримо і яку прославляємо, зовсім інша Святий Дух зійшов на апостолів».

Архієпископ Афанасій зазначив, що з тієї миті Дух Святий увійшов у життя Церкви і з того часу Божественна природа і людська з’єдналися і в Особі Ісуса Христа незлитно, нероздільно, нерозлучно. Відтоді Дух Святий незмінно перебуває разом із людською природою Церкви не змішуючись із нею, але й не віддаляючись від неї, одухотворяючи людську природу.

«Ми живемо в тяжкий і небезпечний час, коли постає питання, що з нами буде далі, що буде з Україною? Знаю одне – треба більше молитися, як ми молилися в час Майдану, як молилися в перший рік , коли російський загарбник вторгся в нашу святу землю і наша соборна молитва стала могутнім духовним щитом на його шляху. З Богом ми непереможні»!

Під час Богослужіння виголошувалися прохання про перемогу українських збройних сил над російським агресором, за здоров’я воїнів і їхній захист під Покровом Пресвятої Богородиці від усього лихого. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Присутні під час Богослужіння віряни та військові причастилися святих Дарів – Тіла і Крові Христових.

Спільно з Архієпископом Афанасієм та священниками молився староста села Володимир Томко.

Свято-Успенська парафія із УПЦ, яка перебуває в єднанні з Російською Православної Церквою – Церквою держави-агресора Росії, війська якою вбивають і калічать тисячі українців, руйнують міста і села (до речі, с. Сенькове більше, ніж наполовину, знищене, в тім числі чудова школа, будинок культури  й ін.), перейшла до Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України.

Сподіваємося, що духовний зір вірян, які ще залишаються в Російській Церкві, нарешті, проясниться, і такі переходи відбуватимуться постійно до повної перемоги українського православ’я на Слобожанщині.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here