Архієпископ Афанасій очолив Богослужіння престольного свята

«У святі П’ятидесятниці – Зішестя Духа Святого, народження Церкви Христової, і ми відродилися у відродженій українській Церкві, отримавши дар Духа, в якому наше покликання. У 103 псалмі сказано: «Боже, Ти посилаєш Свій Дух і все оживає», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ.

5 червня 2023 року, в день Святого Духа, своє храмове свято відзначила Свято-Духівська парафія Харківсько-Полтавської єпархії селища Ківшарівка на Харківщині, яке постійно обстрілюється рашистами. З цієї нагоди було звершено урочисту Божественну літургію, яку очолив Архієпископ Афанасій. Спільно з правлячим архієреєм служили: секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець) та благочинний Куп’янського району, настоятель парафії митрофорний протоієрей Леонід Даниленко.

«Кожен із нас отримавши дар життя, свято перемоги, коли Господь обіймає кожного Духом, примножуючи твердість у вірі, зміцнюючи мужність, витримку і терпіння, з якими долаємо нелегкий шлях спасіння в життя вічне, – сказав Архієпископ Афанасій у повчальному слові. – Зішестям Духа Святого Бог наче б як ставить печать на кожного, хто перебуває в християнській спільноті, на всю Церкву Христову, щоб ми витримали випробування Судного дня, маючи в собі дар Духа Святого: «бо усе творить один і той же Дух». Нам не дано знати, коли той день настане, але якщо ми у вірі, то Дух Святий освячує і просвічує нас, і робить спроможними осягнути Царство Боже, яке обіцяв Христос, отой омріяний рай».

Під час Богослужіння виголошувалися прохання про перемогу українських збройних сил над російським агресором, за здоров’я воїнів і натхнення Духом Святим у їхньому святому ділі – визволенні загарбаних москвинськими ординцями українських земель. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після літургії Архієпископ Афанасій звершив молебень «В час нашестя ворогів».

На завершення архієрей, священики і віряни обійшли храм, а, відповідно, уявно усе селище хресною ходою з молитвою і читанням Святої Євангелії, маючи надію, що Пресвята Трійця – Отець, Син і Дух Святий захистять, а Пресвята Богородиця покриє селище Своїм святим омофором від усього злого, що приніс в Україну «руzzкій мір».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here