Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 6-ої Неділі після П’ятидесятниці

 «Святі отці Церкви навчають нас, що покаяння в гріхах є другим хрещенням, і той, хто щиро кається у скоєному, отримує повне прощення гріхів, якими б вони не були!», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

24 липня 2022 року, 6-ої неділі після П’ятидесятниці, Рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з Владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, благочинний Полтавського району.

Під час літургії читали уривок з Євангелії, в якій розповідалося про зцілення Ісусом Христом розслабленого. У проповіді Архієпископ Афанасій наголосив на головній умові досягнення мети – покаянні в гріхах: «Хочу наголосити на тому, що й розкаяння, і покаяння на сповіді повинні бути щирими, глибокими, такими, що перевертають усю душу сповідника й усе його життя настільки, що вже можна потім про нього сказати словами: «Цей брат твій був мертвий і ожив, був пропав – і знайшовся!» (Лк., 15:32). Розкриваючи тему проповіді, Архієпископ Афанасій, зокрема, сказав: «Більшість людей перебувають у гріховних пристрастях. Одні з них присвячують задоволенню цих пристрастей все своє земне життя, не задумуючись, що готують себе до пекла, а інші шукають від них порятунку, обираючи єдино вірний шлях – шлях покаяння. І тут кожному треба пам’ятати, що людині Отець Небесний дав волю у своєму виборі, тому все залежить від рішучості віруючого звільнитися від тієї чи іншої згубної пристрасті. Слід усвідомити одну річ – людина, окрім духовної основи, має ще й тіло, а дух і тіло бажають протилежного один одному. Хоче чи не хоче того людина, але вона буде грішити. Інша річ, яким буде її ставлення до гріхів і чи буде вона їх викорінювати». 

Під час Богослужіння молилися за воїнів, які захищають Україну, за перемогу над російським агресором та за український народ.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій привітав із днем народження вірянку Тетяну Волошко та благословив її набором освячених олій і богослужбовою проскурою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here