Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 5-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Святий Іоанн Золотоуст говорить, що Святе Письмо є поживою для душі. «Залізо гострить залізо, а Божественне Слово гострить душу. Тіло живиться хлібом, а душа підкріпляється Божественним Словом…», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

17 липня 2022 року, п’ятої Неділі після П’ятидесятниці, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з Владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, благочинний Полтавського району.

Під час літургії читався уривок з Євангелії, ва якому розповідалося про вигнання Ісусом Христом біснуватого недалеко від єврейського міста Гадарин цілого легіону злих духів, а, отже, повернення цього чоловіка до звичного життя. Розкриваючи тему проповіді, Архієпископ Афанасій запитав: «Що ж робити, щоб не потрапити під владу злих духів»? І вказав на головну умову: «Найперше, треба бути в єдності з Христом, плекати віру, боротися з гординею, бути пильними, вести тверезе життя, не йти на компроміс зі своєю совістю, не потурати пристрастям, берегти піст, каятися в сподіяних гріхах та молитися. Адже, «коли ти молишся, то ворог твій, диявол, зв’язаний» говорить св. Іоанн Золотоуст. «Спротивтесь дияволу і він втече від вас». (Як., 4:7), – навчає нас Святе Письмо».

Часто Владика Афанасій у своїх духовних бесідах наголошує на тому, що мало просто читати Євангелію, а треба вникати у смисл сказаного Спасителем, аби черпати для свого життя цінні повчання. Але для цього кожен повинен зробити свій вибір, адже: «Не тільки Гадаринські жителі, але також часто й ми стоїмо перед вибором. Наприклад: прийняти Слово Боже чи відкинути, служити Богові чи мамоні; зректися себе і йти з Христом чи жити в своє задоволення; взивати серцем і душею: «Господи помилуй!» чи тихо мовити своїми вчинками: «Відійди від мене, Господи!». Вибір за нами», – сказав Архієпископ Афанасій. – Тому, поки живемо тут, на землі, спішімо зробити правильний вибір. Пророк Ісая підказує його нам: «Шукайте Господа, коли можна знайти Його; прикликайте Його, коли Він близько. Нехай залишить нечестивий путь свій і беззаконник – думки свої, і нехай навернеться до Господа, і Він помилує його, і до Бога нашого, бо Він багатомилостивий» (Ісаї 55:6).

Під час Богослужіння молилися за воїнів, які захищають Україну, за перемогу над російським агресором та за український народ.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій освятив черговий прапор, на якому самобутня художниця, полтавка Зоя Воронянська намалювала зображення Пресвятої Богородиці Покрови. Найближчими днями прапори будуть передані у військові підрозділи, бійці яких захищають рідну землю від російських загарбників, і стануть для них охороною і натхненням у битві за Україну – її волю, за честь, за славу, за народ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here