Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 4 Неділі після Великодня

«У посланні апостола Якова говориться: «Молитва віри спасе недужого і підведе його Господь, і якщо він гріхи вчинив, то простяться йому… Моліться один за одного, щоб зцілитися, бо багато може посилена молитва праведного» (Як., 5:15-16), – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

15 травня 2022 року, четвертої Неділі після Пасхи, про розслабленого, Свт. Афанасія, Патріарха Царгородського, Лубенського чудотворця, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію в Свято-Покровському соборі міста Сміла. Спільно з правлячим архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, настоятель собору протоієрей Микола Середич та духовенство єпархії.

За Богослужінням були виголошені молитви за перемогу України у нинішній війні проти російської агресії, за мужніх воїнів нашої держави.

Після літургії Владика Афанасій звернувся до численних присутніх зі словом проповіді, в якій, зокрема, наголосив: «Сім’я – це єдиний організм, а тому, коли занедужає хтось один серед них, то страждають і всі інші, бо радіти немає з чого – хвороба нікому не приносить радості, а, навпаки, – сум і печаль. І ось тут наша підтримка недужих добрим словом, порадою, фінансами, пропозицією якось послужити, стане жестом нашої доброї волі й духовної зрілості християнина. Господь на хресті Своєю смертю подолав смерть, воскреснувши з мертвих, по вірі хворого, посилає йому силу вистояти в тяжкому випробуванні. Нам же дасть мужність і відвагу залишатися з ним поряд навіть у тих обставинах, коли ми можемо знайти для себе вагому причину, щоб не обтяжуватися тягарем участі в долі недужого».

Після проповіді духовенство та віряни привітали Архієпископа Афанасія з днем небесного покровителя — святителя Афанасія, Патріарха Царгородського, Лубенського чудотворця. Від імені присутнього смілянського духовенства протоієрей Миколай Середич подякував Владиці Афанасію та всім гостям, що прибули, за спільну молитву та від імені священства вручив подарунок – набір для помазання святим єлеєм. Вітання Владиці виголосив також протоієрей Олександр Горай (м. Полтава) та вручив подарунок від священства Полтавщини — напрестольний підсвічник. Ієрей Сергій Лаврик (м. Миргород), вітаючи Владику Афанасія, подарував ікону свт. Афанасія Царгородського, Лубенського чудотворця, небесного покровителя Архієпископа, написану до цієї дати іконописцем із Миргорода Олександром Шолухою. Владика подякував священикам і вірянам за спільну молитву та щирі вітання.

Потім Архієпископ Афанасій, на прохання відомого полтавського волонтера Зої Воронянської, передав у подарунок собору розписаний нею столик.

Цього ж дня Архієпископ Афанасій провів робочу нараду з духовенством, на якій було обговорено деякі питання, що стосуються подальшого упорядкування парафій, які переходять до ПЦУ, а також взаємодії у пастирському служінні на благо України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here