Архієпископ Афанасій Богослужіння 5-ої Неділі після Великодня

«Вода, яку обіцяє нам Спаситель, кажучи: “Хто буде пити воду, яку Я дам йому, ніколи не буде вже мати спраги, бо вода, яку Я дам йому, стане в нім джерелом води, що тече в життя вічне”, – є життям духовним, за яким журиться душа будь-якої людини, але на шлях якого стає небагато з нас», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

22 травня 2022 року, п’ятої Неділі після Пасхи, про самарянку, та в день свята Перенесення мощів святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у місто Бар, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з Владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму.

«Але більшість віддає перевагу пошукам задоволень у житті світському. Та коли запитати будь-кого про те, чи знайшов він омріяне вдоволення в своїх пошуках, то навряд чи знайдеться той, хто дасть ствердну відповідь. Адже знайти цілковите вдоволення в цьому житті неможливо, бо завжди в чомусь виявляється невдоволення, однак усі без виключення спокушаються тим, що намагаються знайти задоволення саме в цьому світі з його шаленими темпами і безліччю принад та спокус, які манять своїми благами, вводячи в гріх, але згодом приносять розчарування. Вся більш як двохтисячолітня практика християнської Церкви говорить про те, що лише та людина, яка багато духовно попрацювала над собою у виконанні й дотриманні заповітів Божих, перебуваючи в повноті Тіла Господнього – Церкви Христової, може сподіватися на Його милість», – сказав зокрема у своїй проповіді Архієпископ Афанасій.

Під час Богослужіння молилися за воїнів, які захищають Україну, за перемогу над російським агресором та за український народ.

Після літургії Архієпископ Афанасій привітав протоієрея Олександра Горая, настоятеля храму, благочинного Полтавського району, з днем народження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here