Архієпископ Афанасій взяв участь в Архієрейському Соборі ПЦУ

24 травня 2022 року в Митрополичому домі при Соборі Святої Софії у Києві, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, відбувся Архієрейський Собор помісної Української Православної Церкви.

Участь у соборі взяла вся повнота архієреїв, за виключенням відсутніх з поважних причин.

На початку засідання Предстоятель виступив із доповіддю про діяльність від часу попереднього Собору 15 грудня 2020 р., а також висловив пропозиції щодо подальшої праці з розбудови Помісної Церкви. Після доповіді відбулося соборне обговорення актуальних питань порядку денного.

У підсумку Архієрейський Собор ухвалив відповідні постанови. Зокрема, Собор закликав Боже благословення на Збройні сили України та всіх її захисників, на Президента, державну і місцеву владу та на весь український народ і просив Всевишнього наблизити перемогу над російським агресором та встановлення справедливого миру.

Собор затвердив усі рішення, в тому числі судові, ухвалені Священним Синодом УПЦ (ПЦУ) за період з попереднього засідання, відображені в синодальних документах, та повторно засвідчив бажання і готовність нашої Помісної Церкви розпочати діалог задля досягнення єдності українського православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію. З цього приводу було ухвалено відповідне Звернення до ієрархів, духовенства та вірних в юрисдикції Московського патріархату в Україні.

Окрім того, Архієрейський Собор попросив Предстоятеля звернутися до Вселенського Патріарха та Предстоятелів Помісних Церков щодо притягнення Російського патріарха Кирила до канонічної відповідальності та позбавлення його Патріаршого престолу за поширення єретичного етнофілетичного вчення на основі ідеології «русского міра», надання «благословення» російським військам на війну в Україні, яка продовжує спричиняти руйнування та численні жертви, а також за провокування схизми в Церкві, зокрема через створення на канонічній території Олександрійського Патріархату «єпархій РПЦ».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here