Архієпископ Афанасій освятив будівництво храму

17 червня 2023 року Високопреосвященний Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ, звершив заснування церкви та поставлення хреста для побудови храму на честь Воскресіння Господа і Бога нашого Ісуса Христа в с. Івашки під Полтавою.

Спільно з правлячим архієреєм служили архімандрит Антоній (секретар єпархіального управління) та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавщини.

У повчальному слові Архієпископ Афанасій вказав на те, що будівничі зводять стіни, а вже храмом Божим церковна будівля стає тоді, коли її наповнюють віруючі люди і до них приходить Дух Святий. Владика закликав частіше приходити до храму на соборну молитву – Божественну літургію, адже Ісус Христос, Спаситель світу, попіклувався про свій народ. Він наблизив Бога до людей, бо Сам став людиною і подбав, щоби після Його вознесіння на небо люди не залишилися сиротами. Багато разів Господь говорив про Святого Духа, якого Отець дасть: «І Я ублагаю Отця, й іншого Утішителя дасть вам, щоб був з вами повік…  А Утішитель – Дух Святий, якого Отець пришле в ім’я Моє, той навчить вас усього і нагадає вам усе, що я вам казав» (Ін., 14:26).

Владика Афанасій привітав жителів села з будівництвом храму та наголосив на його важливості в житті православних християн.

«Будь-який храм чи великий за розмірами, чи малий, як ось цей, що ви будуєте у своєму селі, служить спасінню людських душ у життя вічне. Сьогодні ми закладаємо початок будівництва, можна сказати, що першу чергу, аби було де звершувати Богослужіння. Настане час і храм буде розбудований, щоб уміщалися всі бажаючі, хто прагнутиме до спілкування з Отцем Небесним у спільній соборній молитві».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here