Архієпископ Афанасій очолив святкове Богослужіння на відзначення чуда Архистратига Михаїла в Хонех

«Саме молитва є тим ключем, яким ми відкриваємо доступ до Господа, до Богородиці і до святих і, відповідно, за нашою вірою отримуємо від них те, що нам піде на користь. Ось так вийшло і за молитвою праведного Архипа», – Архієпископ АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

17 вересня 2021 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, в день вшанування явленого Архистратигом Михаїлом чуда в Хонах, очолив святкове Богослужіння престольного свята Свято-Михайлівської парафії м. Полтави (Івонченці). Спільно з Архієпископом Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, настоятель храму протоієрей Олександр Горай, благочинний Полтавського району, а також священики Харківсько-Полтавської і Полтавської єпархій ПЦУ.

Біля храму Архієпископа Афанасія зустріли діти і подали коровай та квіти, а настоятель парафії о. Олександр Горай підніс хрест та запросив правлячого архієрея очолити святкову Божественну літургію.

На малому вході Владика Афанасій возвів у сан протоієрея настоятеля парафії в честь ікони Пресвятої Богородиці м. Зміїв ієрея Івана Полежаку.

Під час Богослужіння Архієпископ Афанасій здійснив священицьку хіротонію диякона Андрія Бобова. Віднині Харківсько-Полтавська єпархія поповнилася ще одним священником.

Після відпусту Архієпископ Афанасій звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом. Зокрема він сказав: «Нині сили зла, як і в старовину проти храму в Хонах, повстали проти Богом дарованої нашому народу Церкви – Православної Церкви України. Вони діють через Московський патріархат і через тих, хто ненавидить Бога, кому наша Церква – українська за духом, а не тільки за назвою, стоїть, наче кістка в горлі. Недарма ж псалмоспівець Давид говорить: «Багато ворогів повстало проти Мене».

У відстоюванні рідної Церкви ми повинні звертатися за допомогою до Бога, до Ангелів небесних, до святих. Тому й сьогодні молитовно звертаємося до архістратига Михаїла, щоб він захистив нашу Христову Церкву, щоб шляхом її розвитку і зміцнення, збільшенням вірних, які приходять до її храмів у пошуках істинного шляху спасіння своїх душ, він посоромлював наших супротивників».

Потім Владика Афанасій з благословення Блаженнішого Митрополита Епіфанія нагородив жертводавця Свято-Михайлівської парафії Володимира Піскуна, завдяки якому будується храм, медаллю Архистратига Михаїла. Також архієпископ Афанасій сказав напутнє слово щойно висвяченому ієрею Андрію і благословив його на пастирське служіння іконою та богослужбовою проскурою. З нагоди престольного свята Полтавський меценат Віктор Бажан привітав вірян парафії та Архієпископа Афанасія і подарував давню ікону вмч. Параскеви. Діти хорової студії «Янголи з небес» привітали парафіян із храмовим святом піснями про любов до України.

Потім Архієпископ Афанасій очолив хресну ходу довкола храму з читанням Єванеглії та окропленням свяченою водою. Сам  Господь наприкінці ходи окропив вірян легеньким дощиком.

Богослужіння супроводжував чудовим співом єпархіальний хор під управлінням Олександри Горай.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here